--

Blansko prošlo podzimem bez ztráty bodu

11. J. Tulaydan , 12. J. Tulaydan , 15. D. Bednář (p.) , 22. D. Šmerda , 28. D. Bednář , 48. J. Minx , 54. M. Traore (p.) , 61. M. Traore , 75. L. Chloupek
16

Blanenští v posledním podzimním kole potvrdili svoji nadvládu a Velká Bíteš odjíždí s debaklem.

Domácí po poločase vedli

Zápas v Blansku hosté začali velmi dobře, ale své šance nevyužili, a tak začalo střelecké galapředstavení domácího suveréna soutěže. V 11. minutě Traore po přihrávce z pravé strany našel Tulaydana a ten mířil přesně - 1:0. O minutu později se ten samý hráč prosadil po centru Šmerdy - 2:0. A když v 15. minutě proměnil penaltu Bednář, tak už domácí vedli 3:0. Ve 22. minutě navýšil vedení domácích pěknou střelou na zadní tyč Šmerda - 4:0. O 6 minut později byl na konci akce Šmerdy a Buchty kapitán domácích David Bednář - 5:0. Zbytek první půle už hosté přežili bez úhony.

Domácí si vedení pohlídali

Ve 48. minutě uklidil centr z levé strany do sítě Minx - 6:0. V 54. minutě proměnil suveréně penaltu Traore - 7:0. Po hodině hry si s defenzivou hostí pohráli Bednář s Traorem a druhý jmenovaný zvýšil vedení domácích - 8:0. Konečnou podobu dal výsledku v 75. minutě Chloupek, který za hranicí velkého vápna napřáhl ke střele a ta zaplula k tyči - 9:0.

FK Blansko
Tomáš Kolouch (trenér): Kdyby mně někdo před soutěží řekl, že je něco takového možné a budeme mít 45 bodů, myslel bych si že není normální. A přece se to stalo! Je to jako krásný sen. Byla radost se na to dívat. Kluci o sobě na hřišti vědí, výborně jsme to rozběhávali dopředu. A jako trenéra mě samozřejmě těší, že to, co děláme v tréninku, opravdu na hřišti bylo vidět. Vyprazdňuje se marodka. Až je mně trochu líto, že sezona končí.

FC PBS Velká Bíteš
Jiří Mika (trenér): V prvním poločase domácí potrestali snad každou naši chybu. Výsledek je krutý a je to pro mě taková kaňka na docela dobrém podzimu.