--

--

--

31

Beroun zajížděl v rámci posledního podzimního kola do nedalekého Rakovníka. Souboj těchto dvou známých týmů dopadl lépe pro hosty, kteří byť v zápase nebyli lepší a přečkali mnoho šancí domácích, po penaltách brali plusový bod.

Srovnání do kabiny

První příležitost na skórování utekla Červenému, který byl překvapený, že až na jeho kopačky došla přes obránce přihrávka M. Krupičky. Následný protiútok skončil v rukavicích Zacha. Uběhlo čtvrt hodiny hry a Červený vyslal do úniku M. Krupičku. Ten byl ale přetlačen bránícím hráčem a ani tentokrát nedošlo k ohrožení hostující svatyně. Ve 26. minutě zazvonila branková konstrukce. Besta odvrátil standardku hlavou pouze na jednoho z berounských fotbalistů, který pálil do břevna.

M. Krupička po špatné rozehrávce hostí mířil sám na Šebka, ale ten jeho kličku přečetl. Gólem neskončila ani střela Červeného z úhlu na zadní tyč. A ani na druhé straně se síť nerozvlnila, střelu do odkryté branky stihl Zach vyrazit nohou. Ve 40. minutě byl k vidění hezký fotbalový moment. Přes Červeného a M. Krupičku se dostal míč ke Sklenkovi, který ve stoprocentní šanci trefil pouze Šebka.

Krátce poté se už příchozí diváci dočkali. A radost z ní měli berounští fans. Lob přes obranu nevyřešil Besta ideálně, nechal Lhotkovi příliš prostoru a ten míč píchl přes Zacha - 0:1. Vše už mířilo k závěrečnému hvizdu, ale v poslední minutě prvé půle měl Rakovník k dispozici rohový kop. Sklenka poslal od praporku nebezpečný míč do malého vápna, kde se do vzduchu vyšponoval Červený a ze všech skákajících hráčů byl nejúspěšnější a hlavou zakončil první poločas - 1:1.

Druhý poločas gól nenabídl

Ve druhém poločase se dostali jako první do šance domácí, ale centr M. Krupičky a následnou hlavičku Sklenky vyřešil Šebek za pomocí obránce. V 60. minutě se povedlo domácím berounského brankáře překonat. Po závaru v šestnáctce následovala zblokovaná střela Pucholta. Míč se odrazil ke Schwendtovi, který z blízkosti Šebka propálil, ale radost zmařil zdvižený praporek.

68. vyslal elegantní patičkou Schwendt do gólovky Červeného, ale jeho myšlenka mířil podél Šebka jen do tyče. Krásný fotbalový moment. Domácí nevyužili ani přímé kopy z dobré pozice. Sklenka mířil vysoko nad a Schwendt mířil jen do brankáře. Další hezký moment přišel záhy. Schwendt opět v roli nahravače, Sklenka si ve vápně míč sekl pod soupeřem a v jasné šanci nechal vyniknout Šebka.

Když už byl brankář hostí překonán, tak za něj zastoupila obrana. To bylo po rohu Razíma, kdy míč na přední tyči lízl Severin, ale mířil jen do míst, kde se nacházel obranný val. I Beroun se dostal do ojedinělé šance, ale hned trio zakončení zblokovala vždy rakovnická defenziva. Pojďme opět na druhou polovinu hřiště. Sklenka poslal loptu volejem nad, krátce nato centr Schwendta propadl až k Severinovi, ale ten s tímto nepočítal. Zápas tak došel až do penaltového rozstřelu.

Excelentní penalty Berouna

Rakovník měl v zápase mnoho šancí, ale ty neproměnil a z herní převahy kýžený a vítězný gól nevytěžil. Za domácí se nemýlil Červený, P. Tvrz, Besta a Sklenka. Ve třetí sérii poslal míč skoro do potoka Razím. Berounští exekutoři ukázali, jak se penalty mají kopat. Dokázal to Krčma, Sklenář, Lhotka, Král a v rozhodující penaltě Pelikán, který tak rozhodl definitivně o plusovém bodu.

SK Rakovník
Marek Tvrz, vedoucí týmu: "Ztracené dva body. Vytvořili jsme si řadu tutových šancí, které jsme bohužel neproměnili. Soupeř naopak z ojedinělé akce po našem nedorozumění v obraně šel do vedení. V utkání jsme byli jednoznačně nebezpečnější, ale takový fotbal někdy bývá. 22 bodů po podzimu není žádný propadák ani velká sláva, ale jsme spokojeni, byť ztráta s Berounem je taková černá kaňka."

Český Lev - Union Beroun
Štěpán Beránek, vedoucí týmu: "Bojovné utkání, které skončilo zaslouženou remízou. Na pokutové kopy jsme byli šťastnější a z Rakovníka odvážíme dva body. S podzimní částí jsme velmi spokojeni, 24 bodů je skvělých."