--

V přestřelce s Tachovem chybovalo Táborsko v obraně a to ho stálo vítězství

45. M. Skopový , 47. L. Čížek , 66. M. Skopový , 79. D. Kůžel - 16. D. Klusák , 50. F. Radosta , 59. D. Klusák , 63. L. Tušl (vl.)
31

Velké množství hráčů z A-týmu měla k dispozici rezerva Táborska, která zajížděla do Tachova. Zde ji čekala velmi těžká písemka, neboť se domácí nachází na opačné straně tabulky. Kvalitní kádr ale rezerva využila ke čtyřem vstřeleným brankám. Jelikož ale hrubě chybovala v obranné fázi, ani tento počet gólů na vítězství nestačil.

Vyrovnání do šatny

Vstup do zápasu měli lepší hosté, kteří byli znatelně posilněni o hráče z A-týmu. Vůbec první nebezpečnější akce skončila gólem. Prošek našel z levé strany centrem Klusáka, který byl na zadní tyči nepokrytý a volného prostoru využil - 0:1. Vedení mohl navýšit Frýdek, který dokázal své individuální schopnosti, ale své tažení chtěl hnát až příliš "do kuchyně" a na brankové čáře trefil jen Blažka.

Ve 30. minutě Kůžel dostal míč za obranu a vychytal ho tváří v tvář Zadražil. Ten poté zlikvidoval i trojici dorážek a držel svůj tým. Už se zdálo, že se půjde do kabin za vedení hostující rezervy, ale to by nesměla propadnout obrana, která nechala dvakrát proskočit míč až na kopačku Skopového, který podél Zadražila srovnal - 1:1.

Přestřelka a penalty

Obrovská šance druhé půle přišla hned po pár sekundách. Rozehrával sice Tachov, ale jeden z domácích byl nedůsledný v souboji s Proškem, který mu míč vypíchl a zpoza vápna napřáhl ke střele, která skončila jen těsně vedle Houdkovy tyče. Udeřilo ale na druhé straně a to hned poté, když si slabší moment vybrala opět hostující obrana. Nedůslednost táborské defenzivy potrestal Čížek, ke kterému míč doslova propadl a tachovský útočník ho lehce a chytře poslal přes bezmocného brankáře - 2:1.

Tachov se dostal do brzkého vedení. Stejně rychle, jak ho získal, tak ho také ztratil. Frýdek přenesl hru přesně na druhou stranu na Peterku, který po propadnutí Knakala posunul míč vedle na Radostu a ten měl na zadní tyči snadnou úlohu - 2:2. Tachov po svém vedení polevil a stálo ho to nejen vyrovnávací gól, ale také další, který poslal Táborsko do vedení. Nacvičený signál se hostím povedl náramně. Frýdek z rohového kopu mířil na roh malého vápna, kam si naběhl Klusák a zkušeně uklidil na zadní tyč - 2:3.

Na další branku se opět nemuselo dlouho čekat. Po hodině hry se individuálně prosadil mezi dva hráče Berešík a poslal centr do šestnáctky. Míč propadl až k překvapenému Tušlovi, od kterého se odrazil do vlastní branky - 2:4. Vedení mohlo být navýšeno, ale hlavičku po rohovém kopu vyrážel Houdek a následná dorážka Proška už byla z ofsajdu. Gólový maraton pokračoval. Hned poté si slabší chvilku vybrala opět defenziva Táborska. Habart prošel po pravé straně, obrana špatně jeho pas do vápna odvrátila a míč se dostal ke Skopovému a ten se trefil na zadní tyč - 3:4.

Kontaktní branka byla na světě a Tachov šel dál za vyrovnáním. V 78. minutě ale mohli hosté opět odskočit. Na rohový kop se vyšrouboval do vzduchu Peterka, ale mířil těsně vedle. O minutu později to byl konkrétně Hasil, který špatně načasoval přístup na míč, u kterého byl dříve Kůžel a svůj nájezd zakončil velezkušeně na přední tyč podél bezmocného Zadražila - 4:4. Neskutečných šest branek ve druhém poločase poslalo zápas do penalt, které ovládli domácí.

FK Tachov
Dan Houdek, brankář: "Táborsko posíleno o několik hráčů z A-týmu bylo v úvodu lepší. Hned z první akce jsme dostali laciný gól. Přesto vzato na šance mohl poločas skončit 4:4. Nám dělal problémy hlavně vynikající Frýdek. Vyrovnali jsme z posledního nákopu v poločase Markem Skopovým. Po otočení na 2:1 jsem věřil, že Táborsko dorazíme. Místo toho přišla pasáž, která se těžko popisuje. Po dlouhém nákopu chtěl řešit Knakal situaci fotbalově a soupeř si přihraje do prázdné. Z rohu tečí dostaneme další gól a pak si dá Lukáš Tušl vlastní. Šílenost. Vážím si, že jsme to nepoložili a stačili vyrovnat. Stejně tak jako si vážím druhého bodu v penaltách. Přezimujeme na 4. místě. Nemůžu mluvit za vedení, ale za mě s podzimem spokojenost. Po návratu z krajského přeboru je toto místo super. V zápase se blýskl Marek Skopový, který to táhnul jak na hřišti, tak hlavně poté v hospodě na dokopné."

FC MAS Táborsko B
Petr Kolář, vedoucí týmu: "Hrál se perfektní fotbal, ve kterém jsme neměli štěstí. Škoda první branky do kabiny. My jsme se snažili hrát po zemi, soupeř to nakopával. Oba týmy chtěly hrát fotbal, bylo plno šancí, které se ale neproměňovaly. Nás podržel brankář a penalty už jsou loterií. Berešík nedal, Kopřiva, Frýdek a Prošek dali. Na Vlasáka se už nedostalo."