--

--

--

32

V minulém kole Admira doslova vyhořela v Mariánskách, což chtěla napravit proti Rakovníku. Ten přerušil vítěznou sérii Klatov, ale nyní ho čekala těžká písemka. Stav hřiště fotbalu moc nepomáhal, i tak se ale bylo na co dívat. Zejména domácí fans měli po zápase radost, neboť jejich tým zvítězil.

Admira šla zaslouženě do vedení

V roli favorita šla do zápasu Admira, přesto jako první do šance nakročili hosté. Stuchl vysunul ze středu hřiště mezi obránce Červeného, který by postupoval sám, ale pomezní zcela nesmyslně zvedl praporek. Výraznou šanci si Rakovník nevytvořil, měl pouze standardní situace, ze kterých si nic vážného nevytvořil.

Pražané byli nebezpečnější. Odražený míč po rohovém kopu se odrazil k Čížkovi, jeho pokus ale vykopl obránce špičkou. Příležitost přímého kopu z dobré pozice měl Zahálka, ale trefil břevno. Ve 35. minutě se zaslouženě domácí dostali do vedení, když centr z pravé strany uklidil hlavou mezi obránci do sítě Pavlata - 1:0. Tímto rozdílem také skončil první poločas.

Rakovník manko nedotáhl

Admira vstoupila do druhého poločasu hodně dobře, neboť se hned z jeho kraje dostala do dvougólového vedení. Rakovničtí propadli ve středu hřiště, ze strany vápna postupoval na brankáře Panýrek a střelou na zadní tyč mu nedal šanci - 2:0. V 55. minutě hosté snížili. Pucholt vyslal kolmici ze středu hřiště po kombinaci na Červeného a ten podél Jungra mířil přesně - 2:1.

Vedení domácích mohl navýšit Zahálka, když se dostal z hranice vápna k zakončení, ale jeho pokus levačkou do šibenice nádherně vyškrábl Zach. V 69. minutě už byl ten samý hráč úspěšnější. Ztrátě míče ve středu hřiště následoval faul Stuchla a přímý kop z hranice šestnáctky. Levačka Zahálky byla neomylná a za svůj výborný výkon se klíčový hráč Admiry dočkal odměny v podobě gólu. Poslední šancí byla střela Stuchla po rohovém kopu, ale branku rakovnický fotbalista netrefil.

FK Admira Praha
František Peřina, trenér: "Hrálo se na těžkém podmáčeném terénu, což ovlivnilo hru. Mysleli jsme si, že to pomůže spíše soupeři, ale zvládli jsme to. Oproti minulému zápasu jsme zahráli hodně dobře, měli jsme výborný přístup ke hře."

SK Rakovník
Marek Tvrz, vedoucí týmu: "Hrálo se na těžkém a podmáčeném hřišti, což domácím brzdilo kombinaci. Admira ale zaslouženě vyhrála. Terén ovlivnil kvalitu zápasu, jinak bychom to měli o dost těžší."

M. Jungr [-] - J. Kurek [-] (69. M. Douděra [-] ) , M. Čácha [-] (84. M. Fric [-] ) , J. Martinic [-] , R. Sázel [-] , M. Horák [-] , Š. Zahálka [-] , A. Čížek [-] , T. Pavlata [-] (78. J. Šimek [-] ) , J. Panýrek [-] (81. T. Majer [-] ) , O. Vosický [-]