--

--

Sedlčanům to konečně vyšlo, z metropole si odváží plný počet bodů

32

Sedlčany v posledních zápasech moc bodů nezískaly. Změnit to mohly na Aritmě, ale v Praze se nikomu nehraje lehce. Tatran však zahrál dobré utkání, pražský celek své šance neproměňoval a body putovaly autobusem s hostujícím týmem.

Nedáš, dostaneš

Pražané vstoupili do utkání lépe, ale svou šanci hned z první minuty nevyužili. Na druhé straně vychytal Němce po vysunutí Kdolským brankář Stareček. Ten spolehlivě zasáhl i při příležitosti Senfta. V 19. minutě se zaskvěl nadvakrát Glogar a ve 25. minutě svůj výkon vygradoval, když zneškodnil pokutový kop Poloma po faulu M. Krůty. Ke smůle domácích zazvonilo za sedlčanským brankářem v posledních minutách poločasu břevno.

Nedáš, dostaneš! Přesně to se potvrdilo ve 42. minutě, když utekl bránícím hráčům Němec, obešel i brankáře a do šatny poslal svůj tým do vedení. Za Sedlčany ohrozil ještě domácí svatyni Senft, ale Stareček se nenechal nachytat. Po neproměněných šancí tak odcházeli fotbalisté Aritmy s určitým zklamáním do útrob.

Jako první ve druhém poločas zahrozil Soldát, ale pohlednou akci zakončil nepřesně. Uběhla hodina hry a v permanenci byl opět Glogar. Aritma se v 63. minutě dočkala vyrovnání. Centrovaný míč si našel v náběhu uvnitř šestnáctky Macháček a do odkryté svatyně skóroval - 1:1. Domácí vyrovnávací gól nakopl a bylo to znát. Jejich postrachem nebyly jen neproměněné šance, ale především výborný Glogar.

Na druhé straně chytal dobře také Stareček, který v 77. minutě musel likvidovat šanci Dvořáka. O dvě minuty později to ale byli opět hosté, kteří přišli s pěknou akcí. Němec z autu hodil loptu na Soldáta, který si naběhl za obránce. Pod sebou adresoval přihrávku Senftovi, ten se uvolnil a vypálil. Stareček nebezpečnou střelu dokázal vyrazit, bohužel pro domácí si jej ale našel Kdolský a ten se z první k tyči nemýlil - 1:2. Kromě hraničního ofsajdu Dvořáka utkání více nenabídlo, Tatran si vedení zkušeně pohlídal a po dlouhé době zvítězil v základní hrací době.

Zdroj: oficiální webové stránky Tatranu Sedlčany

SK Aritma Praha
Tomáš Kubr, trenér: "Bohužel to pro nás bylo stejné utkání jako minule. Nedali jsme penaltu, už třetí hráč v řadě. Sedlčany zahrály dobře, zejména Němec nás zlobil. Ve druhém poločase jsme tlačili, vyrovnali jsme, ale nadřeme se na gól a pak si po vlastní chybě necháme dát další z brejku. Když neproměňujeme šance, tak je to těžké."

TJ Tatran Sedlčany
Lukáš Brotánek, obránce: "Určitě jsme rádi, že se nám podařilo získat 3 body. Jsou pro nás důležité, abychom se nepropadávaly na spodek tabulky. Doufám, že na to navážeme a po zbytek podzimu ještě alespoň 3 další body získáme."

J. Stareček [-] - D. Baran [-] , D. Macháček [-] , F. Turbák [-] , J. Beneš [-] , J. Junek [-] , R. Turák [-] , D. Frnoch [-] , T. Modr [-] , M. Macek [-] (85. M. Bedrna [-] ) , M. Polom [-]

T. Glogar [-] - D. Němec [-] (90. V. Lípa [-] ) , D. Krůta [-] (68. M. Dvořák [-] ) , L. Soldát [-] , L. Brotánek [-] , M. Krůta [-] , K. Kvěch [-] , T. Senft [-] (90. M. Hájek [-] ) , P. Lípa [-] , M. Kdolský [-] , J. Vystyd [-]

ŽK: 29. T. Modr - 28. D. Krůta , 83. T. Senft .
Hráči zápasu: D. Macháček - D. Němec , T. Glogar .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Kříž Jiří - JANOCH Marek, VOLF Michal.