--

--

--

34

Soběslav v pěti zápasech po sobě nebodovala a nyní nastal čas na jihočeské derby. Táborsko naopak od špatného vstupu do soutěže začalo bodovat. Ve vzájemné konfrontaci to dlouho vypadalo na remizu, v nastavení ale rozhodl Kutner.

Táborsko své vedení neudrželo

Začátek zápasu patřil domácím, kteří na rezervu vletěli a byli aktivnějším týmem na hřišti. Ze své převahy ale kýžený gól nevytěžili. Ve 12. minutě střela uvnitř vápna mířila jen do Nováka. Táborsko mělo také slibnou šanci, ale Vandas osamocený hlavou mířil jen vedle. První branka utkání padla ve 30. minutě, když z levé strany našel Prošek ve vápně Radostu a ten se nemýlil - 0:1. Po dvou minutách bylo srovnáno, když se po rohovém kopu prosadil Chotovinský - 1:1.

Ve 40. minutě zahrozili domácí z protiútoku, ale koncovka nemířila mezi tři tyče. Těsně před odchodem do kabiny Boháč zfauloval na půli hřiště Vozihnoje, který musel opustit hřiště na nosítkách. Za svůj nevybíravý zákrok uviděl pouze žlutou kartu! Za co více by sudí Průcha chtěl udělit červenou, to je zřejmě ve hvězdách.

Sudí Průcha se vyznamenal

První šanci druhé půle měli na svém kontě domácí fotbalisté. Po rohovém kopu se vyznamenal Novák, který reflexivně nadvakrát podržel svůj tým. V 52. minutě ztratil na půli hřiště loptu Prošek. Míče se ujal Bouchal, který ho poslal do lajny a sám v náběhu následně uklidil podél brankáře - 2:1. V 59. minutě na podobném místě ztratil míč kapitán Větrovský. Vaněk přes Ngimbiho neprošel, míč se ale odrazil ke Kutnerovi a ten mířil přesně - 3:1.

Kontaktního gólu se dočkala rezerva v 72. minutě, kdy utekl Postřihač a překonal Nývlta - 3:2. V poslední desetiminutovce se podařilo Táborsku vyrovnat, když se po rohovém kopu prosadil hlavou k tyči Kopřiva - 3:3. Utkání už směřovalo do svého konce. V 90. minutě zahrávali domácí přímý kop, který Novák boxoval na roh. Při něm si šel hostující brankář pro míč, ale byl mezi dvěma domácími hráči povalen na zem. Sudí Průcha situaci přihlížel, ale k překvapení nechal hru pokračovat. Míč padl na hlavu Kutnera a Soběslav se šla radovat - 4:3.

FK Spartak Soběslav
Michal Lemberka, vedoucí týmu: "Vyrovnaný zápas, ve kterém jsme byli šťastnější. V závěru rozhodl Kutner hlavou z rohu, po kterém byli hosté naštvaní."

FC MAS Táborsko B
Petr Kolář, vedoucí týmu: "Měli jsme vyhrát, šance na to byly. Začátek jsme zaspali, měli jsme kluky z áčka, ale nepovedlo se to. Vlastními chybami jsme to soupeři ulehčili."

M. Nývlt [-] - V. Zeman [-] , J. Boháč [-] , K. Chotovinský [-] , J. Suchan [-] - T. Mazouch [-] (90. V. Žalda [-] ) , P. Nohava [-] (68. M. Dvořák [-] ) , P. Bouchal [-] , L. Podráský [-] , F. Vaněk [-] (90. M. Smetana [-] ) - A. Kutner [-]

L. Novák [-] - J. Kopřiva [-] , J. Větrovský [-] , M. Berešík [-] , F. Radosta [-] , P. Nerad [-] , L. Vozihnoj [-] (46. J. Peterka [-] ) , P. Vandas [-] , L. Mikuláštík [-] (59. T. Postřihač [-] ) , V. Prošek [-] , M. Ngimbi [-]

ŽK: 44. J. Boháč , 90. A. Kutner - 64. P. Vandas .
Hráči zápasu: P. Bouchal , T. Mazouch , A. Kutner - M. Berešík , P. Nerad .
Počet diváků: 323. Rozhodčí: Průcha Miroslav - TESAŘ Tomáš, TUPÝ Petr.