--

--

--

36

Fotbalisté Soběslavi v sobotu přivítali na svém hřišti druhou Aritmu, která navíc před vzájemným střetnutím vyhrála venku třikrát v řadě a další zálusk si dělala na tři body na jihu Čech, jenže tentokrát neuspěla a z vítězství 2:1 se radovali domácí. Soběslav zůstává na jaře doma neporažena poté, co vyhrála před svými fanoušky všech pět domácích utkání za sebou.

Jelikož se utkání v Soběslavi hrálo ve vysokém tempu, daly se očekávat góly. V prvním poločase ovšem padla pouze jedna branka, když se krátce před přestávkou prosadil po rychlém protiútoku Martin Dvořák. Domácí vedli po prvním poločase 1:0, jenže Aritma ihned po přestávce rychle vyrovnala zásluhou přesného zásahu Pavla Plechatého.

Poměrně dlouho to vypadalo, že utkání budou muset rozhodnout pokutový kopy, 19 minut před koncem zápasu ovšem utekl hostující obraně Filip Vaněk a po dalším bleskovém protiútoku Soběslavi vrátil domácím ztracené vedení. Soběslav už v závěru zápasu inkasovala a proti druhému celku Fortuna Divize A vybojovala cenné tři body.

FK Spartak Soběslav
Michal Lemberka (vedoucí týmu): „ Vyrovnaný zápas ve vysokém tempu jsme rozhodli dvěma góly z brejků. Obě branky zařídili naši nejlepší střelci Dvořák s Vaňkem. Pochvalu si zaslouží celý tým, který disciplinovaně odehrál celé utkání. Hosté hrozili hlavně ze standardních situacích a dlouhých autů. Nejlepšími hráči bych zvolil Milana Mazoucha a od hostů kapitána Lukáše Hrabáka.“

M. Kuník [-] - M. Hromada [-] , J. Suchan [-] , K. Chotovinský [-] , J. Boháč [-] - P. Bouchal [-] , V. Žalda [-] , P. Nohava [-] , F. Vaněk [-] , M. Mazouch [-] - M. Dvořák [-]