9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Kobeřice nejtěsněji porazily Darkovičky

0

O výhře Kobeřic rozhodl hned v úvodu zápasu Šimeček.

Fotbalisté Kobeřic prokázali i proti Darkovičkám vzestup formy. O vyšší vítězství domácí družinu připravila jen střelecká impotence. Hned první záblesk šance přitom skončil gólem. Jedovku Robina Wirtha sice brankář Varga vyrazil, ale všudybyl Šimeček už poslal balon za jeho záda – 1:0. Domácí nadále drželi v rukou všechny trumfy, když si vytvářeli další stoprocentní šance. Nejprve zahodil Šimeček sólový nájezd, vzápětí pálil nepřesně René Wirth a poté se nepoštěstilo ani Kusztubajdovi, jehož tutovku zlikvidoval pozorný Varga. Hosté naopak v úvodním dějství nevyprodukovali zhola nic.

Po přestávce už Darkovičky párkrát vystrčily růžky. Běžela 59. minuta, když se Kremzer postavil k nadějnému trestňáku, jenže našel pouze náruč gólmana Štencela. O čtvrthodinku později centroval do vápna Lomozník, jenže Felgenträger si v klíčovém momentu neporozuměl s neposedným míčem. Kobeřice mohly přidat pojistku dvě minuty před závěrečným hvizdem. Kryštof vyslal do sólového nájezdu Šimečka, který sice obelstil Vargu, ale z ostrého úhlu minul vzdálenější tyčku. Domácí borce to však nemuselo příliš mrzet.

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar, vedoucí Kobeřic: „Mohli jsme vyhrát mnohem vyšším rozdílem, protože v prvním poločase jsme měli výrazně navrch. Po přestávce už to byla docela slabota, když jsme se zatáhli dozadu a hlídali jsme si těsné vedení. Kvalitě zápasu nepřispěl ani hlavní rozhodčí, kterému se to trošku vymklo z rukou. Kluci pak spíše komentovali jeho výroky, než aby hráli. Tohle utkání mi připadalo takové bez náboje.“

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Předvedli jsme podprůměrný výkon. Před zápasem jsme si řekli, že budeme hrát vzadu na nulu, jenže místo toho jsme brzy inkasovali. Tohle se prostě nesmí stávat. V první půli jsme hráli strašně. Vůbec nic jsme si nevytvořili, zatímco Kobeřice mohly klidně vést tříbrankovým rozdílem. Druhý poločas byl sice vyrovnanější, ale do vážnější šance jsme se znovu nedostali.“

P. Štencel [-] - J. Havelka [-] , J. Janík [-] (85. T. Jašek [-] ) , Z. Kryštof [-] (89. J. Čujek [-] ) , P. Hlawenka [-] (90. R. Stuchlík [-] ) , D. Kusztubajda [-] (66. A. Kubný [-] ) , J. Schreier [-] , R. Wirth [-] , J. Buchta [-] , R. Wirth [-] , A. Šimeček [-]

P. Varga [-] - R. Wicker [-] , T. Kabich [-] (58. K. Lomozník [-] ) , P. Buchvaldek [-] (82. R. Kempný [-] ) , A. Felgenträger [-] , T. Ondič [-] (46. M. Lampart [-] ) , P. Kremzer [-] , P. Turanský [-] , D. Strachota [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

Počet diváků: 275. Rozhodčí: FOLVARČNÝ Adam - VOJKOVSKÝ Michael, NEDĚLA Martin.