18.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Ludgeřovice plichtily v Loučkách

4. J. Lalák (p.) - 56. M. Pěntka
0

Loučky šly brzy dovedení. To ztratily na počátku druhé půle. Zápas pak dospěl k remíze.

Hrbolatý terén dělal kombinačně zdatným Ludgeřovicím obrovské problémy. Hosté navíc nechytili začátek utkání. Při nedorozumění jejich defenzivy musel faulovat gólman Hájek a Lalák se z penaltového puntíku nemýlil – 0:1. Tým z Hlučínska se probral až ve 25. minutě, jenže jedovatý pokus Fojtíka bravurně zneškodnil domácí brankář Petr. Krásné Loučky pak na chvilku vylezly z defenzivní ulity, ale při nebezpečném výpadu polaskaly pouze tyčku. Těsně před přestávkou se přihlásili o slovo hosté, když si Klos naběhl na přetažený centr Fojtíka a z malého vápna pálil těsně nad břevno.

Ludgeřovicím naštěstí vyšel nástup do druhého poločasu. V 56. minutě načasoval Zoubek pas na Pěntku, který chytře přehodil domácího zadáka a lišácky překonal i bezmocného Petra – 1:1. Favorit poté přikoval soupeře k jeho vlastní šestnáctce, jenže dlouho bez valného efektu. Až pět minut před finálním hvizdem vracel Mudroch balon do ohně, Fojtík vyhrál důležitý vzdušný souboj a Pěntka zamířil kousek vedle. Ludgeřovice se tak musely spokojit s remízou, kterou brali domácí všemi deseti.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: Kdybychom hráli doma, tak bychom jim dali osm gólů. Takhle jsme se bohužel nedokázali srovnat s katastrofálním terénem, která nám dělal velké problémy. Navíc jsme si říkali, že si musíme pohlídat začátek zápasu a místo toho jsme hned inkasovali. Krásné Loučky se potom zatáhly v deseti lidech dozadu, takže jsme se těžce prosazovali. Přesto jsme ztratili dva body.