Žádný střelecký cíl jsem si nedal, ale minimálně deset branek bych chtěl vstřelit, přiznává hráč kola Jan Žurek

Vítězem hlasovací soutěže hráč kola se stal Jan Žurek – TJ Blaník Strunkovice, vstřelil dvě branky a na jednu přihrál. Přečtete si rozhovor.

0
Gratuluji k vítězství v naší anketě. V zápase proti Bělčicím jste vstřelil dva góly, jeden ve 4. a druhý ve 32. minutě, vyhráli jste 5:1. Byl zápas až tak jednoznačný? Popište nám ten hezčí gól.
Děkuji, na zápas jsme byli velmi dobře připraveni. A když dáte ve 4. minutě gól hraje se potom výborně. Asi gól první, brácha mi to nacentroval přímo na hlavu a já na zadní tyči jsem to uklízel do brány.
Zatím máte na kontě 4 góly, dal jste si před sezónou nějaký cíl, kolik chcete vstřelit branek?
Žádný cíl jsem si nedal, ale minimálně bych chtěl vstřelit alespoň 10 branek.
Chodíte s bratrem Romanem společně na tréninky a vedle koho sedíte v kabině?
Občas spolu jdeme, ale já jezdím ze školy z Písku a on jezdí z Prachatic. Sedím vedle Jirky Brychů.
A s kým tedy jste na tréninku nejčastěji ve dvojici?
Většinou s mým bráchou.
Působil jste i v Písku, co předcházelo vašemu návratu do Strunkovic? A kde všude jste ještě hrál?
Byl jsem dorazový ročník a můj mateřský klub měl o mě zájem, tak jsem neváhal a šel jsem zpátky za bráchou. Začínal jsem samozřejmě ve Strunkovicích, potom jsem šel do Prachatic a asi po 5 letech jsem změnil působiště a začal jsem hrát za FC Písek.
Ke kterému současnému hráči byste se vašim stylem hry přirovnal?
Jakub Gažík (smích)
Jaká část na tréninku vás baví nejvíce?
Nejvíc mě ale baví, když se hraje fotbal nebo se střílí, ale nevadí mi ani když se běhá. (smích)
Dle Vašeho spoluhráče Stanislava Pravdy je ve vašem týmu nejrychlejší on a Roman Žurek, je to podle vás pravda? Nebo to máte jinak?
Vidím to úplně stejně, ale myslím si, že já taky nepatřím k pomalým hráčům.