--

--

--

--

Tachov ve velkém stylu stvrdil prvenství! Po dlouhých dvaceti letech si opět zahraje ligovou soutěž

0

Před utkáním s Rokycany byla situace jasně daná – Tachované potřebovali získat tři body a zároveň spoléhat na pomoc Klatov, které musely obrat rezervu Táborska. Oboje se nakonec vyplnilo a tachovská kabina se proměnila v místo mohutných oslav. Ještě před tím se však děly zajímavé věci i na zeleném trávníku.

Domácí vstoupili do zápasu lépe a již ve 4. minutě proměnil roh Hudce ve vedoucí branku Matas. Rokycany se však poté osmělily, hrály dopředu a mohly vyrovnat. S pokusem P. Aubrechta a Mandouse si ale poradil brankář Houdek. Tachované poté opět zapnuli a na konci poločasu rozhodli. Nejprve Kovařík z první trefil centra Habarta, který se po skrumáži sám prosadil minutu poté a do kabin se šlo za stavu 3:0.

Kdo si myslel, že po pauze si domácí dají oddych, byl na omylu. Nejprve se Dvořák neprosadil proti Vildovi, vzápětí však Habart upravil na 4:0. Když přidal Kovařík pátý gól, utkání se proměnilo v exhibici. Rokycanští však nezalezli a v největší šanci mohl snížit L. Aubrecht, ale netrefil poloprázdnou branku. Na druhé straně zvyšoval v 59. minutě na 6:0 Matas a diváci se bavili. Na branku Rokycan se valil jeden útok za druhým a domácí dokázali trestat okénka v obraně domácích. Sedmou branku měl na svědomí Tušl po rohu Kubišty a skutečná lahůdka přišla v podobě osmé branky. Centr do vápna mohl ´uklidit´ Dvořák, místo toho však míč vrátil na nabíhajícího Sadílka, ten posadil na zadek jednoho z obránců a nekompromisně pod břevno uzavřel skóre utkání. Hosté navíc mohli děkovat gólmanu Vildovi, že si neodvezli desítku.

V té době už bylo v Klatovech dohráno, a tak v Tachově naplno vypukly oslavy postupu.