4. P. Chval , 43. J. Bílek - 45. F. Dvořák , 57. L. Tušl , 60. J. Kovařík , 73. L. Hudec , 74. L. Hudec , 90. T. Habart
0

Bláznivý zápas rozhodl vedoucí tým soutěže až ve druhém poločase...

Outsider favorita zaskočil

Favorit vstoupil do utkání nekoncentrovaně a bojující Viktoria toho dokázala využít již ve 4. minutě. Nedorozumění Matase s Houdkem využil Chval a domácí nečekaně jásali. Tachované se tlačili dopředu, získávali si tlak, ale dlouho naráželi na pozorného Šmejkala v brance domácích. A když už byl ve 27. minutě překonán Knakalem, vypomohli mu obránci. Rozhodující okamžik utkání přišel po necelé půlhodině hry. Hostující Sadílek pravděpodobně nedovoleně atakoval kapitána domácích Michala Drahoráda, odpískán byl nepřímý volný kop pro Tachov. Drahorád ve víru vášně strčil do Knakala a hlavní rozhodčí Jan Brda vytasil červený kartónek pro kapitána Drahoráda (na inkriminovaný moment se můžete podívat na tomto odkazu).
Tlak hostů se stupňoval, gól však paradoxně padl na druhé straně. Po nedůrazu na levé straně obrany se centrovaný míč dostal k neobsazenému Bílkovi, který ránou z voleje poslal svůj tým do dvoubrankového vedení a domácí fanoušky do totální euforie – 2:0. Hosté však nesložili zbraně. Kovařík nejprve trefil břevno a těsně před odchodem do kabin se prosadil dorážkou po rohu Dvořák.

Přesilovka využita. Pětkrát

Po přestávce domácí ještě zpevnili obranný val a dobývání lázeňské pevnosti pokračovalo. Hned v úvodu promarnil šanci Habart, po čtvrthodině hry však lídr divize zápas otočil. Nejprve po rohu byl důrazný Tušl a poté sudí posoudil souboj Hudce s obráncem jako penaltový. Kovařík protrhl svojí střeleckou smůlu a sen domácích o překvapení byl pryč – 2:3. Tachované dokázali využít převahy o jednoho muže a zápas jednoznačně kontrolovali, další branky byly jen otázkou času. V 73. minutě si narazil Hudec s Dvořákem a bylo to 2:4. O chvíli později si úspěšný střelec svůj zásad zopakoval – 2:5. Zbytek zápasu je jednodušší popsat telegraficky: 81. Hudec útočí na hattrick, Šmejkal je proti a zachraňuje; 84. Kubišta v šanci, střílí vedle; 85. do šance se díky důrazu prodral Žemlička, míří do golmana; 89. Kubišta už překonal brankáře, střelu vykopl obránce; 90. Kubištův prudký centr míří na hlavu Habarta a ten přesnou hlavičkou dává zápasu podobu debaklu – 2:6.

Report byl vytvořen ve spolupráci s naším dopisovatelem Janem Vydrou.

FOTO - Marcel Šmída

FC Viktoria Mariánské Lázně
Trenér domácích M. Drahorád st.: "První poločas určitě výborný z našeho pohledu, ale hrubě ovlivnil zápas rozhodčí ve 30. minutě, za stejný zákrok jsme my dostali červenou kartu a Tachov žlutou. Druhý poločas už byla otázka času, než nás Tachov převalí, co si budeme povídat, mají kvalitnější tým. Ale co si pan rozhodčí Brda dovolil, to je vrchol. Ať si sáhne sám do svědomí."

FK Tachov
Vedoucí hostujícího týmu J. Vydra: "Do utkání jsme vstoupili špatně. Působili jsme dojmem, že se nemůže nic stát, že se to udělá samo a domácí potrestali naše dvě hrubé chyby. Důležité bylo, že jsme dokázali snížit ještě před přestávkou. Druhá půle se pak hrála jasně v naší režii, kdy jsme dokázali zužitkovat přesilovku. K vyloučení - začnu jinak. Před dvěma týdny na Aritmě, 15. minuta - náš Petr Šácha je faulovaný, padá, když se zvedá, dostane od domácího hráče kolenem do obličeje, rupnou mu nervy a do soupeře oběma rukama strčí. Rozhodčí Brda mu ukazuje červenou kartu. Teď v sobotu, 31. minuta - domácí Drahorád má míč, je atakován Sadílkem, podle mě nedovoleně, měl se pískat faul , míč zůstane pod ním, náš hráč se do míče snaží dvakrát kopnout, jestli zasáhl domácího hráče nepoznám ani z videa. Rozhodčí píská v náš prospěch nepřímý volný kop. Sadílek chce míč, který mezitím Drahorád bere do ruky a snaží se zvednout. V tom se přiřítí Knakal a snaží se uzmout míč, aby rychle rozehrál. Jak za míč zatáhne, zdvihající se Drahorád padá a ještě na zemi se snaží Knakala chytit za nohu. Poté vstane a jak smyslů zbavený do něj vrazí, na což samozřejmě zkušený Knakal čeká. Žádné pošlapání, žádné oboustranné postrkování, žádné ´Von udělal to samý´, tedy věci, na které poukazují domácí, nevidím. Pro nás je to ta samá situace jako na Aritmě, ten samý rozhodčí Brda a jednoznačně ta samá červená karta. Frustraci domácího kouče ale dokážu pochopit... Co si budeme povídat, papírově to měl být jednoznačný zápas, rozhodnutý do půle.... Místo toho na jejím konci vede jeho tým o dvě branky, sahá po senzaci a zlatých bodech potřebných pro záchranu. Jenže vyloučení, pro něj nespravedlivé, značně snižuje šanci tenhle výsledek udržet. Což se nakonec potvrzuje, navíc penalta, nepenalta, prostě jo, dokážu pochopit.... My jsme rádi, že vezeme tři body a postup je zase o kousek blíž, teoreticky může přijít už příští týden!"

D. Šmejkal [-] - M. Jakubík [-] , J. Bílek [-] , A. Novák [-] , F. Drahorád [-] (78. J. Švejda [-] ) - V. Kotous [-] (70. J. Kovář [-] ) , M. Drahorád [-] , D. Cinkanič [-] (46. L. Hadač [-] ) , T. Kabelák [-] , F. Labai [-] - P. Chval [-] (82. M. Daneziev [-] )