Klatovy otočily duel s Rokycany

0

Dvě branyk ve druhém poločase přinesly tři body domácím...

Brankář, hráči, tyčky, bránili všichni

První šanci měli hosté. Již ve třetí minutě střílel útočník jen těsně vedle Hermanovi branky. První střela domácích přišla v jedenácté minutě a postaral se o ní Kotrba, když napálil odražený balón na velkém vápně nad bránu. V 16. minutě pohotově a tvrdě pálil Karel Krejčí, ale jeho střela šla doprostřed brány a brankář Vild ji vyrazil. První branku utkání vstřelil rokycanský Martin Mandous, který přetáhl centr z volného přímého kopu na zadní tyč a balón zapadl do sítě - 0:1. Ve 29. minutě hostující brankář vyrazil Bezděkův centr jen k Lukešovi a ten z voleje napálil míč. Naneštěstí pro domácí zastoupil Vilda na brankové čáře jeden z hráčů a jasný gól vykopl do bezpečí. Ve 34. minutě střílel opět klatovský Lukeš, jeho střelu zastavila tyč.

Rychlý gól Klatovům pomohl

Druhý poločas začal pro domácí nejlépe jak mohl a hned po třech minutách hry se po rohovém kopu Karla Krejčího prosadil hlavou Martin Janda - 1:1. Další šance přišla v 53. minutě, kdy po akci Lukeše s Kadlecem prvně jmenovaný centroval a osamocený Janda střílel nad bránu. V 61. minutě už musel hostující brankář zasahovat. To střílel Krejčí z přímého kopu, jeho střela ovšem neměla potřebnou razanci. Vítězná branka Klatov přišla v minutě 68. A byla skoro totožná s tou první. Krejčí centroval z rohového kopu, Jandovu hlavičku brankář vyrazil, ale dobíhající kapitán Mészároš už se nemýlil - 2:1. Další rozhodující okamžik utkání přišel v 72. minutě, kdy Herman vytáhl perfektní zákrok v situaci jeden na jednoho. Deset minut před koncem měl před sebou prázdnou branku klatovský Bezděk, ale z velkého úhlu nezamířil mezi tři tyče. Zbytek zápasu už žádnou vážnější šanci nepřinesl, a tak vyrovnané utkání rozhodovaly standardní situace, po kterých padly všechny tři branky.

SK Klatovy 1898
Záložník domácích M. Mészároš: "První poločas od nás opět nebyl ideální, jak to v posledních zápasech bývá, ale i přesto jsme měli smůlu v koncovce, když jednou soupeř vykopával míč z brankové čáry a podruhé jsme nastřelili tyč. Druhy poločas jsme začali aktivně a díky dvěma standardkám se nám podařilo zápas po zásluze otočit."

J. Herman [-] - S. Vítovec [-] (45. D. Žáček [-] ) , M. Janda [-] , M. Mészáros [-] , O. Kadlec [-] - M. Lukeš [-] , T. Jůda [-] (78. D. Matějka [-] ) , P. Kotrba [-] , J. Brož [-] (45. T. György [-] ) - L. Bezděk [-] , K. Krejčí [-] (86. P. Harmady [-] )