Překvapení kola se zrodilo v Roudném

0

Mariánské Lázně vyloupily Malši...

Cinkanič otevřel skóre

Papírový favorit byl jasný. Ne vždy ale věci dopadnou tak, jak by měly. A přesně tak dopadlo dnešní utkání na jihu Čech. Roudenští vstoupili do utkání aktivně, měli příležitosti a Mariánské Lázně tahaly za kratší konec. Pak přišla 25. minuta a úvodní gól, o který se postaral Cinkanič a poslal tak svůj tým překvapivě do vedení. Po zbytek poločasu se obraz hry nezměnil, domácí měli šance, které ale nedokázali využít.

Nechybělo štěstíčko i srdíčko

Hned po hvizdu přišla další rána pro Malši. Po rozehrávce se dostal do šance střídající Kovář a zvýšil na 2:0 pro Mariánské Lázně. Roudné ještě zvýšilo obrátky a drželo hosty v podstatě pod neustálým tlakem. Za necelých deset minut se domácí dočkali pokutového kopu, který proměnil kapitán Trněný. Tlak neustával a Malšané se hnali za vyrovnáním. Měli nespočet šancí, ale koncovka dnes favorita naprosto zradila. Velkou měrou se o to zasloužil také hostující gólman Šmejkal. Hráči Mariánek vložili do zápasu veškeré své síly, ke konci je trápily i křeče, ale jednogólový náskok udrželi. Roudné tak doma překvapivě padlo.

FC Viktoria Mariánské Lázně
Trenér hostů M. Drahorád st.: "Vyzdvihl bych gólmana Šmejkala a kolektivní výkon celého mužstva, které se rvalo až do poslední minuty. Chtěli jsme si po dlouhé době udělat radost, a to se nám povedlo."