24.kolo, Středočeský | Rakovník | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Zakletá branka Kolešovic nakonec dvakrát povolila

0

Sobotní zápas sehrála Olympie Rakovník sice doma, ale ne na svém hřišti. Kolešovice přijely na stadion SK Rakovník, kde se hrálo už od 16:00. Domácí udělali další krok k mistrovskému titulu, ale zatím ještě vyhráno nemají. Rozhodující budou poslední dvě kola, přičemž jim stačí už jen tři body. Pokud příští týden porazí zavidovskou rezervu, mohou slavit.

Hra kolešovického celku postrádala hlubší myšlenku. S Rakovníkem hosté většinu času jen bránili a naději drželi až do 72. minuty jen kvůli rakovnické nemohoucnosti v zakončení. Od prvních minut se do několika palebných pozic dostal Číhař, ale třikrát mířil vedle. Zanedlouho trefil Herinka v brance. Kolešovický gólman dobře stál i při bombě Topinky. Přímý volný kop Kokšála Herink na poslední chvíli vytáhl z pod břevna. Neprůstřelnost hostujícího lapače pokračovala i ve zbytku poločasu, postavil se proti Rousovi a znovu Číhařovi. Ke konci první půle domácí polevili a Kolešovice se nadechly dvěma útočnými akcemi. Nejprve zahodil tutovku Ridzoň a poté si osamocený  Houška neporadil se střelou ze třiceti metrů. Otevřená obrana Olympie se ale srovnala až po zahájení druhého poločasu, kdy musel Šíma robinsonádou vyrážet střelu Daniše z úhlu. Dál už pokračoval zase jen domácí tlak. Ani střídající Dyršmíd nezkrotil balon přesně. Vedle pálil Číhař a fantastický zákrok předvedl Herink v 68. minutě, když reflexivně vyrazil nohou střelu Číhaře po krásné pohledné akci Rouse s Kokšálem. V 72. minutě už Olympie jásala, ovšem smolný moment potkal jinak vynikajícího Herinka. Střela Číhaře šla do tyče, od ní se míč odrazil do hlavy položeného Herinka a namířil si to za brankovou čáru, 1:0. Pojistku a uklidnění na své kopačky přidal čtyři minuty před koncem po krásné individuální akci Rous, který obešel tři hráče a překonal i Herinka, 2:0.

Olympie Rakovník
Bianka Hofrichtrová: „Mnoho šancí jsme dnes neproměnili, ale i takové zápasy jsou a je důležité, že to tam nakonec spadlo. Co se týče předvedené hry, výkon byl matný. Chtělo by to dříve a včas posouvat míč. Vítězství nás zase o krůček přiblížilo k titulu mistra OP. Doufám, že zbytek sezony odehrajeme v pohodě.“

P. Šíma [-] - R. Topinka [-] (46. P. Dyršmíd [-] ) , M. Kokšál [-] , J. Číhař [-] , S. Rous [-] , R. Kolář [-] , J. Ogurek [-] , M. Němec [-] , B. Koch [-] , Z. Křováček [-] , V. Eck [-]