26.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

--

--

Dříteň si chuť nespravila, krumlovské béčko si užilo dokopnou v lepší náladě. V utkání domácí kopali tři penalty

9. J. Peťule , 62. D. Tůma (p.) , 82. L. Kitzler , 90. L. Kitzler
0

Hostům se utkání nepovedlo - Dříteň v zápase, kde už o nic nešlo, viděla dvě červené karty a Krumlov po poločasovém vedení 1:0 navyšoval skóre...

Krumlov jasně lepším celkem

Krumlov od prvních minut zatlačil na soupeře, za kterého tentokrát nastoupil v bráně Hromada. A brzy se domácí dočkali i šancí. V 9. minutě poprvé měnilo skóre - Peťule si naběhl na přihrávku a umístil míč do odkryté brány – 1:0. Další příležitosti ale domácí zahazovali a tak po prvním poločase svítilo na tabuli pro hosty velmi přijatelné skóre.

Dříteň dohrávala o devíti

Jenomže Dříteň se z jarní letargie neprobrala ani na poslední pětačtyřicetiminutovku. Domácí potěšila 62. minuta, kdy sudí mráz poprvé v zápase ukázala na penaltový puntík. Jako nedovolený posoudil zákrok Wernera, který za něj viděl druhou žlutou kartu a putoval pod sprchy. Šanci kopnout desítku dostal mladší dorostenec Tůma a proměnil – šlo tak o Tůmův premiérový gól v mužské kategorii – 2:0. Další penaltu pak šel kopat ve stylu Káji ze seriálu Okresní přebor brankář Kejšar, ale vzal si z něho doslovný příklad – „Roteiro“ poslal nad břevno.  Penaltu vyrobil svým faulem Hošek a stejně jako Werner i on po druhé žluté opustil hřiště. Domácí pak proti devíti zápas v pohodě dohrávali. Jak se mají dát penalty, ukázal v 82. minutě Kitzler, který ji bezpečně proměnil po faulu na Peťuleho a ten bezpečné proměnil. V 90. minutě pak Peťule dostat balón do malého vápna, brankář ještě stihl zasáhnout, ale Kitzler dorážel do prázdné – 4:0.

Dříteň se jarem doslova protrápila, radost z výhry si užila jen jednou, když porazila jediný Sedlec. Dřítenští byli v tabulce jara poslední a mohli být hodně rádi za to, že měli nahráno po podzimu. Pro příští ročník je to ale pro svěřence trenéra Tupého důrazně zdvižený varovný prst…

VIDEO

Připravujeme hodnocení celé sezóny od zástupců jednotlivých týmů! Sledujte náš web i nadále.

FK Slavoj Český Krumlov B
Karel Šíma(trenér): „Od začátku až do konce jsme byli lepším mužstvem, kdybychom vedli ve 20. minutě 4:0, nemohl by se tomu nikdo divit. Góly jsme dali až později, vyhráli jsme zcela zaslouženě. V zápase jsme kopali tři penalty, hosté dostali dvě červené, ale to utkání proběhlo v pohodě, bylo to za běžné fauly. Když si někdo přečte, že jsme kopali tři penalty, tak si asi říká, co to tam bylo za divočinu, ale nedělo se vůbec nic mimořádného. Chválím celý mančaft, kluci hráli opravdu dobře, odpovědně celý zápas.“

TJ Dříteň
Tomáš Slepička: "Výsledek hovoří jasně, Krumlov vyhrál zaslouženě. Domácí byli v poločase malinko lepší, ale i my nějaké šance měli. Ve druhém poločase to ale přišlo, dvě červené, tři penalty a bylo po zápase. Herně to nebylo úplně špatné, ale v devíti pak už nebyla šance s výsledkem cokoliv udělat. Všechno bylo jasné, jak červené karty, tak penalty, takže bohužel, dopustili jsme se individuálních chyb a rozhodčímu nezbývalo nic jiného než penalty pískat. Možná nemusel kluky vyhazovat, šlo to posoudit citlivěji vzhledem k faktu, že šlo o poslední kolo, ale nemůžeme se na něj rozčilovat - on za naše výsledky na jaře nemůže..."

J. Kejšar [-] - J. Babouček [-] (46. J. Čabaj [-] ) , V. Jakeš [-] (76. M. Ješina [-] ) , L. Kitzler [-] , J. Peťule [-] , D. Tůma [-] , T. Kopřiva [-] (67. J. Štich [-] ) , J. Poláček [-] , D. Peroutka [-] , V. Žilavý [-] , J. Lacko [-]

TJ Dříteň
J. Hromada [-] - M. Tupý [-] , M. Werner [-] , L. Hošek [-] - P. Švejda [-] (6. M. Lébl [-] ) , J. Klimeš [-] , A. Novák [-] , J. Bláha [-] (58. R. Vo Son [-] ) , M. Kovařík [-] - L. Pfeffer [-] , L. Koudelka [-] (53. O. Šíma [-] ) -

ŽK: 67. D. Peroutka , 87. J. Čabaj - 8. L. Hošek , 51. J. Hromada , 57. M. Werner . ČK: 61. M. Werner , 69. L. Hošek .
Místo: Český Krumlov. Počet diváků: 40. Rozhodčí: Mráz Marek - ŽUREK Roman, GONDEK Štefan.