21.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

Gólově bohaté utkání ovládli domácí

5. J. Gondek , 37. J. Gondek , 44. L. Rapčan , 55. L. Rapčan , 82. V. Marek - 51. J. Carda , 62. J. Carda
0

Krumlov potřeboval bodovat jako sůl, ale domácí byli proti. Po první půli Vyšák vedl o tři branky a více než na dvougólový rozdíl hostující celek v zápase nepustil. Dvakrát se trefili hned tři hráči - domácí Rapčan s Gondekem a krumlovský Carda.

Domácí od úvodu nebezpečnějším celkem

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří se od úvodního hvizdu ujali iniciativy a ovoce sklízeli už po pěti odehraných minutách. Jirkal vyslal kolmicí mezi obránce Krauskopfa, který vniknul do vápna a z pravé strany svým stříleným centrem hledal nabíhajícího J. Gondeka. Míč sice zachytil obránce, ale bohužel pro hosty jej nedokázal dostat pod kontrolu, a tak se stejně dostal na kopačky domácího útočníka, který se prosadil střelou do protipohybu brankáře a poslal Vyšebrodské do vedení. V dalším průběhu se hrálo v poměrně vysokém tempu, hra se přelévala ze strany na stranu. Nebezpečnější však byli stále jen domácí. Největší šanci spálil agilní Krauskopf, jenž střílel z bezprostřední blízkosti. Gólman Kejšar jej ale vychytal. Následnou dorážkou hlavou domácí štírek nemířil mezi tři tyče, a tak se skóre neměnilo. Poté přišla chvíle hostů. Podařilo se jim domácí dostat pod tlak, ale ve svých šancích nebyli úspěšní. Proti byl mladý strážce domácí branky Šesták. Udeřilo tedy na druhé straně. Ve 37. minutě opět zafungovala spolupráce dvou domácích ofenzivních hráčů, kdy se po Krauskopfově rohu hlavou prosadil J. Gondek – 2:0. Těsně před odchodem do šaten se k odraženému míči dostal L. Rapčan a svou pumelicí vymetl šibenici hostující svatyně – 3:0

Carda stahoval na rozdíl dvou branek

Druhý poločas se nesl od začátku ve stejném duchu, opět se při hře v poměrně vysokém tempu snažila prosadit obě mužstva. A byli to hosté, kteří vstřelili první branku. V 51. minutě byl kolmicí mezi obránce vyslán Carda, postupoval sám na brankáře a s přehledem uklidil míč k zadní tyči domácí branky – 3:1. Vyšebrodští odpověděli hned čtyři minuty na to. Po ukázkovém brejku na jeden dotek po ose Krauskopf, Pham, J. Gondek se hlavou prosadil posledně jmenovaný. Jenomže, radost domácích zmrazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. S následně nařízeným nepřímým volným kopem ale hosté naložili prachbídně. Rozehrávku vystihnul L. Rapčan a okamžitě pálil na branku, jeho pokus zachytil rukou jeden z hostujících hráčů. Sám střelec si poté postavil míč na značku pokutového kopu a poslal domácí znovu do tříbrankového trháku – 4:1. Netrvalo tomu dlouho a hosté se opět dotáhli na rozdíl dvou branek. Po pasu za obranu nezachytil stoper Klíma Cardův náběh, který zkušeně přehodil vybíhajícího Šestáka a prosadil se tak podruhé v utkání – 4:2. Konečnou podobu skóre dal v 82. minutě střídající Marek, který nadvakrát překonal Kejšara.

FK Dynamo Vyšší Brod
Jan Straka (trenér): "Krumlov nehrál v poli vůbec špatně, byl to zápas, na který se dalo dívat. Jenomže hosté se těžko prosazovali a my naopak proměnili hned první šanci. Ve výsledku si myslím, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě, od začátku jsme byli velmi aktivní a byli jsme i nebezpečnější. Až na některé kratší úseky jsem měli zápas pod kontrolou. Musím pochválit celý tým, konečně jsme se na jaře svou hrou přiblížili k tomu, jak se chceme prezentovat. Konečně jsme také zápas odehráli po dlouhé době v téměř ideální sestavě. Ale bohužel se nám zase rozšířila marodka. Během zápasu si obnovil zranění Prochaska, zranil se také Kročák a Jirkal. Pomije zápas odehrál v podstatě celý se sebezapřením. A ještě k tomu Dibďák má od zápasu s Dřítní problémy s kolenem. V současné době nevím, s kým budu moct do příštího zápasu počítat. O víkendu bude zřejmě docela oříšek tým nějak složit, navíc když naše béčko má přehozený venkovní zápas taky na sobotu."

J. Šesták [-] - V. Pomije [-] , P. Prochaska [-] (16. F. Klíma [-] ) , F. Kročák [-] (41. K. Šerhakl [-] ) , M. Vančura [-] - J. Rohlík [-] , L. Rapčan [-] , K. Krauskopf [-] , A. Jirkal [-] (82. M. Gondek [-] ) , D. Pham [-] - J. Gondek [-] (76. V. Marek [-] ) -

FK Slavoj Český Krumlov B
J. Kejšar [-] - F. Persán [-] , L. Kitzler [-] , V. Žilavý [-] - J. Poláček [-] , R. Žilenko [-] - J. Peťule [-] , J. Carda [-] - D. Steinocher [-] , M. Trnka [-] , Š. Beránek [-]

ŽK: 76. J. Gondek - 53. F. Persán , 53. J. Poláček , 61. J. Carda , 73. Š. Beránek .
Hráči zápasu: J. Gondek , L. Rapčan .
Místo: Vyšší Brod. Počet diváků: 90. Rozhodčí: Žurek Roman - MRÁZ Marek, KŘÍŽEK Danek.