Že fotbal nemá logiku se potvrdilo v Dřítni!

29. V. Marek
0

Vyšší Brod se oklepal po dvou vysokých přídělech a tentokrát svou bránu uzamlkl, Daniel Rapčan neinkasoval ani od dvou nejlepších kanonýrů domácího celku, Pfeffera a Klimeše. Rozdíl mezi celky je tak po vzájemném zápase už jen čtyřbodový...

Marek rozhodl

V Dřítni se konal zápas, který se prostě a jednoduše jen tak nevidí. A kdo měl to štěstí na zápase být, stejně po jeho skončení nevěřil, jaký že je konečný výsledek. Dříteň totiž v zápase spálila neskutečné množství šancí. Kdyby po půlhodině vedla Dříteň vyšším brankovým rozdílem, nikdo by se nemohl divit a plně by to odpovídalo dění na hřišti - domácí se dostávali do šancí, ale Pfeffer načal své představení v zahazování dobrých příležitostí. A tak udeřilo po ojedinělé standardní situaci hostujícího celku. Domácí sice reklamovali ofsajd, ale Markova branka, když prodloužil míč hlavou na zadní tyč na 0:1, platila.

Rapčan udržel čisté konto proti všem!

Dříteň mačkala soupeře i ve druhé půli, ale domácí diváci už nevěděli, jestli se smát, nebo plakat nad tím, že Dřítenští opravdu neskórovali ani z té nejtutovější pozice. A že jich domácí měli.. Vyšebrodští dvakrát vykopli míč z brankové čáry, po tečované střele už pak nejspíše Rapčan byl dokonce překonán, když vytahoval míč zpoza brankové čáry, ale rozhodčí branku k údivu domácího celku neuznali. Dřítni prostě nebylo přáno, Pfeffer neměl v zakončení svůj den, ale nezastoupili ho ani Klimeš, Milan Kovařík, Koudelka, kteří také nějakou tu gólovku zapařili. Hosté tak dovedli utkání k překvapivému výsledku 1:0, ale jak je znát z ohlasu trenéra Straky, uvědomovali si, že se stal tak trochu zázrak...

TJ Dříteň
Tomáš Slepička (obránce): „Tenhle zápas, to byl prostě masakr. Ve 20. minutě jsme mohli vést minimálně 3:0, a to pokud bychom proměnili byť jen každou druhou šanci. Soupeř pak ze standardní situace, které předcházel jasný ofsajd nám dal gól na 1:0. My měli do konce půle ještě další ne pološance, ale naprosté tutovky, jenomže branku jsme nedali. Chtěli jsme hrát trpělivě, ale jestli jsme měli v prvním poločase deset šancí, tak ve druhém jich bylo stoprocentních dvacet. Dvakrát to vykopávali z prázdné brány, nebyla nám uznaná jasná branka, kdy brankář vytahoval míč, který byl už jasně za čárou. Jenomže na lajně byl pomezní, kterému bylo asi devadesát dva a z takové dálky od tribuny se to posuzuje těžko… Takže i když i jejich brankář přestal hrát, tak řekl, že gól nebyl. Pak jsme měli další šance, ale i kdybychom hráli dodnes, gól bychom Vyšáku stejně nedali. Hráli jsme docela dobře, ale kýžený gól chyběl, kdybychom ho dali, tak věřím, že by to tam pak napadalo úplně v klidu. Tragický výkon dvou z rozhodčích – hlavního a pomezního Churáně. Vím, že je rozhodčích málo, ale tohle, to bylo něco neskutečného. Ale kdybychom dali šance, nemuseli jsme se na tohle vymlouvat.“

FK Dynamo Vyšší Brod
Jan Straka (trenér): "Jak po celé jaro lepíme různým způsobem sestavu, tak tentokrát to stálo opravdu za to, přidala se další zranění a pracovní a jiné povinnosti hráčů. Musím říct, že takový zápas jsem nezažil a dlouho asi nezažiju. My jsme si v podstatě nevytvořili kloudnou šanci a přesto jsme vstřelili gól. Domácí měli naopak šancí na deset zápasů. Tak čtyři góly chytil Rapčan a v dalších nebylo Dříteňským přáno. Sporné situace z druhé půle, neuznaná branka a nevyloučení našeho gólmana po faulu, vůbec nemusely nic řešit. Ať se na mě domácí nezlobí, ale zkomplikovali si to hlavně sami. Rozhodnout mohli už v první půli. Vyhrál tým, který měl štěstí, nikoliv že by byl lepší. Ale když si například vzpomenu na domácí zápas s Dřítní, tak měl podobný průběh, s tím rozdílem, že jsme hráli a zahazovali zase my a hosté stříleli branky. Že fotbal nemá logiku, se potvrdilo i tentokrát. Po zápase jsme se dohodli, že ani žádná oslava v kabině nebude..."

Místo: Dříteň. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Frček Filip - MRÁZ Marek, CHURÁŇ Rudolf.