--

--

23. J. Svoboda , 83. P. Pavlík (p.) - 20. M. Doubek
18

Necelé dvě stovky diváků viděli v Zásmukách souboj domácí družiny Václava Jindry s hostujícím týmem Ratboři. Domácí před sezonou vyhlásili útok na postup, ke kterému nutno přičíst i třaskavý přestup Svobody se Zdeňkem na trase Ratboř-Zásmuky. Utkání nabídlo spoustu soubojů. První branku vstřelil po individuální akci Doubek z Ratboři, skóre však záhy měnilo kabát. Hned o tři minuty později střelou srovnal Svoboda a to vydrželo až do 83. minuty, kdy penaltu proměnil zkušený Pavlík a rozhodl o výhře Zásmuk. Jak se zápas vyvíjel?

Remíza

Vhled do utkání nám nabídne povedený report od domácího rychlíka Davida Zdeňka.

Do utkání lépe vstoupili hosté z Ratboře nám trvalo dobrých 20 minut, než jsme se rozkoukali, a to už byl stav 0:1 pro hosty. Ratboř nejprve vstřelila branku v 18. minutě, ale ta nebyla uznána kvůli ofsajdu, ale hned za dvě minuty po odkopu Martina Uhera si míč uzmul Matěj Doubek a v úniku proměnil. Hned za tři minuty po faulu na Jardu Svobodu jsme zahrávali trestňák. Martin Čapek naservíroval míč do vápna, kde se po sérii odrazu dostal až k Jardovi Svobodovi, který z voleje dokázal vyrovnat. Nadále jsme se snažili tlačit, ale nedokázali jsme ratbořský obraný val prolomit. Až v 42. minutě jsem dostal přihrávku od Michala Bellady a k pravé tyči prostřelil brankáře, ale ani tato branka neplatila kvůli ofsajdu.

Drama do samého konce

Druhý poločas jsme na soupeře tlačili a prvních 20 minut se nedostal na útočnou polovinu, ale bohužel jsme spalovali jednu šanci za druhou. Nejdříve se dvakrát ocitl ve velké šanci Adam Milner ale ani jednou nedokázal brankáře překonat poté jsem byl já v úniku, ale také jsem ztroskotal na brankáři. Několik trestných kopu okolo vápna také volali po gólu, ale nic nebylo využito až v 83. Minutě Jarda Svoboda pronikl do vápna, kde si zasekl míč a Martin Uher ho fauloval.

Petr Pavlík se při penaltě prosadil střelou k tyči. Poté se hosté snažili o vyrovnání, ale do žádné vážně šance se nedostali měli pouze dlouhé nákopy, které naše obrana dokázala zlikvidovat a v 92. Minutě ještě mohl výhru pojistit Šimon Kohoutek, ale také ztroskotal na brankáři.

TJ Sokol Zásmuky
Trenér Václav Jindra: Klasické první mistrovské utkání. Nervozita a spousta nepřesností nás v domácím prostředí provázela před návštěvou víc jak 200 diváků. Zápas měl slušné tempo, byl hodně soubojový. Skóre otevřeli hosté po individuální akci hostujiciho hráče. Nám se podařilo ještě do poločasu skóre srovnat po střele Svobody. V druhém poločase jsme měli mírnou územní převahu ale bez větších šancí. Utkání rozhodla proměněná penalta Pavlíkem po zákroku na Svobodu. Do dalších zápasů máme na čem pracovat, hlavně po taktické stránce.

Č. Hurt [-] - J. Svoboda [-] (88. J. Štěpina [-] ) , D. Zdeněk [-] , P. Pavlík [-] (85. J. Martínek [-] ) , A. Milner [-] (91. Š. Kohoutek [-] ) , P. Bárta [-] , J. Lindner [-] , Z. Vokáček [-] , M. Čapek [-] , J. Chylík [-] (66. R. Zimmermann [-] ) , M. Bellada [-] (66. J. Pechar [-] )