--

--

Dlouhé auty ničily Křičeň

14

Fotbalisté SK Křičeň i po odehraném čtvrtém zápase stále čekají na první body v soutěži, tentokrát těsně 4:3 prohráli na stadionu SK Býšť. Na nejkratším hřišti ze všech týmů okresu fungovala domácím jejich velká zbraň - dlouhé auty. Rozhodující gól vstřelil v 73.minutě obránce Adam Kroupa.

Nástup patřil Býšti

Fotbalisté Křičeně cestovali do Býště pro první okresní body, prozatím se jim výsledkově vůbec nedaří. Příčinou asi nebude pouze ukončení aktivní činnosti jejich brankářské stálice Petra Štěpánka, sestava totiž jinak vypadá velmi podobná té, která dokázala zle zatápět i takovým týmům jako je Srch. Takže zřejmě není prostě aktuálně ta správná forma...

To jejich soupeř, SK Býšť, po úvodní výhře v Újezdu dvakrát klopýtl, a tak body potřebuje také jako sůl.

Velmi podstatným faktorem vzájemného měření sil se ukázalo rozměrově asi nejmenší okresní hřiště, na kterém se odehraje velké množství osobních soubojů, není tolik prostoru na kombinace a každá standardka je poplachem pro bránící se jedenáctku.

Býšť všech těchto atributů dokázala využít a první poločas tak jasně ovládla. Už v 6.minutě se obranou hostů prohnal Vojtěch Lanžhotský a poslal bez slitování domácí do vedení - 1:0.

Ve 20.minutě už to bylo 2:0, když prodloužený dlouhý aut uklidil do sítě hlavou nestárnoucí Matyáš.

Naději vykouzlil hostům Rež, který ve 23.minutě po rohu vymetl pavučiny v bráně Pavlíčka - 2:1.

Ve 40.minutě ale vrátil dvoubrankové vedení Býšti pravý bek Kroupa a bylo to opět z dorážky přímého kopu - 3:1.

Rozhodl dlouhý aut

Stejnou mincí jako v první půli častovali domácí svého protivníka, odpověděla i Křičeň v poločase druhém. Klíčovým slovem zápasu byly...standardky. Z nich padly prakticky všechny gólové nedělní zápisy.

Poté, co v 65.minutě snížil Vanžura a v 71. vyrovnal Jánský, začínalo se od nuly a s přibývajícími minutami bylo jasné, že kdo dá gól, vyhraje.

Štěstí se usmálo na domácí hráče, konkrétně na Adama Kroupu. Ten v 73.minutě opět po dlouhém autu do vápna skvěle zavíral past na zadní tyči - 4:3.

O svých gólech, na které obránce Býště není úplně zvyklý, řekl:

"Oba góly byly takové ála Lafata, z malýho mlíka do prázdné kasy!"

Každý gól se ale počítá, i ten, kdy vám stačí nastavit hlavu a trefit odkrytou klec. Důležité je být ve správný čas na správném místě. Adam tak vystřelil svému týmu hodně důležité tři body do tabulky!

SK Býšť
Adam Kroupa, obránce: "Hlavní jsou pro nás ubojované tři body, přestože jsme měli dost absencí a někteří veteráni museli oprášit prach z kopaček."

SK Křičeň
Matouš Rež, hráč: "Klíčovou roli sehrály standardky, domácí je zvládli o jeden gól lépe."