--

--

Rešetár, Chmelík a...? Matěj Slováček!

12

O futsalových posilách v týmu SK-1.FC Mikulovice se vedou diskuze od úvodního kola okresního přeboru. Zatím padala jména Rešetár, Chmelík a na jednu posilu se tak trochu zapomnělo - Matěje Slováčka! V souboji předních celků okresní tabulky Mikulovice versus TJ Sokol Roveň právě Slováček srovnal krátce před poločasem skóre, aby ve druhé půli domácí urvali těsnou výhru 2:1 gólem Zdeňka Chmelíka.

Novák střílí důležité góly

Souboj Mikulovic s Rovní byl duelem dosud velmi úspěšných týmů, které se hřejí v horních patrech okresní tabulky. A obě mužstva toužila udělat vše pro to, aby to tak bylo i nadále.

Do utkání vstoupili lépe Mikulovičtí, když si aktivní hrou v úvodní desetiminutovce dokázali vytvořit několik slibných příležitostí. Gólman Baláš byl však na místě.

Proto muselo být pro přítomných pět desítek fanoušků nepříjemným procitnutím, když ve 14.minutě zaváhal v rozehrávce Bříza a roveňský mladíček Novák mazácky překonal Červenku přesnou střelou k tyči - 0:1.

Radim Novák patří k nejmladším členům kádru Rovně, jeho význam a přínos pro tým ale roste každým zápasem. Hlavně je produktivní, střílí důležité góly v okamžicích, kdy utkání nabírá směr. S Křičení dával na 1:0, s Býští srovnával na 1:1 a nyní opět nasměrovával hosty ke správnému cíli.

Mikulovicím chvíli trvalo, než se vzpamatovaly z inkasované branky. Po vyrovnaném průběhu se v dalších minutách velké šance nerodily.

Až v 41.minutě se domácím podařilo konečně přelstít defenzívu soupeře, na konci pěkné kombinační akce pálil přesně Slováček - 1:1.

Do šaten se tak šlo za nerozhodného skóre.

Rozhodla standardka

Do druhého poločasu nastoupily oba celky klidněji než do toho prvního, bylo cítit, že ani jeden nechce utrpět porážku. Remíza, která svítila na ukazateli, vyhovovala všem. Čekalo se tedy na nějakou individuální chybu či vydařenou standardku.

Klíčový okamžik přišel v 65.minutě, po faulu před vápnem se kopal přímý kop. První střela Kříže ještě neprošla přes hradbu těl, odražený míč ale vrátil se štěstím do sítě Chmelík - 2:1.

Mikulovice se poté zaměřily především na ubránění nadějného vedení, nechaly hrát hosty, kteří se sice hnali do ofenzívy všemi možnými prostředky, na vyrovnání to ale nestačilo. Cennou výhru již domácí uhájili a v tabulce jim tak patří krásné druhé místo za zatím suverénním Titanicem Srch.

Samotné utkání zhodnotil jako vždy hostující trenér Ladislav Skalický:

"Mrzí mě, že nevezeme domů ani bod, protože dnes na to určitě bylo. Kluci bojovali celý zápas a mají moji pochvalu. V prvním poločase jsme měli více ze hry a domácím dělal hlavně problém v útoku výborně hrající mladý Radim Novák, který si svůj gól sám vybojoval a krásně zakončil. Bohužel jsme neudrželi koncentraci až do konce půle a soupeř trestal po hezké kombinaci. V druhé půli bylo jasné, že kdo dá gól vyhraje. Šťastnější byli domácí. Na jejich hře jsou znát futsalové posily. Hlavně Slováček ukázal své kvality."

SK-1.FC Mikulovice
Martin Karlík, sekretář a hráč: "Útočná hra byla z obou stran, více gólovek měli domácí. Výsledek byl nejistý do poslední chvíle, takže rozhodl osud."

F. Červenka [-] - J. Vencl [-] , J. Hyxa [-] - J. Kříž [-] , T. Karlík ml. [-] , R. Stefanov [-] (86. K. Dufek [-] ) - T. Voda [-] (46. O. Těšínský [-] ) , V. Bříza [-] (46. V. Novotný [-] ) , M. Slováček [-] (91. A. Hattan [-] ) , Z. Chmelík [-] , L. Rešetár [-] (28. P. Nováček [-] )

TJ Sokol Roveň
J. Baláš [-] - D. Kosina [-] , L. Mile [-] (46. V. Melc [-] ) , . Novák [-] (72. T. Hofman [-] ) , T. Krpata [-] , J. Kučera [-] (72. M. Šándor [-] ) , J. Krpata [-] , M. Pekárek [-] , A. Mikuláš [-] , L. Petružálek [-] , L. Johanides [-]

Počet diváků: 50. Rozhodčí: Syrůček Oldřich - URBANEC Nathaniel, URBANCOVÁ Agáta.