8.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2024-2025

--

--

--

23

Souboj skvělých fanoušků mezi Třeběticemi a Strunkovicemi ovládl hostující Blaník, který o výsledku utkání rozhodl ve druhém dějství.

Přestřelka

Nedělní přestřelku odstartovali lépe hosté, kteří se zásluhou Michala Požárka dostali v 16. minutě do vedení. Jenže domácí rychle přispěchali hned s dvojitou odpovědí. Nejprve ve 23. minutě domácí vyrovnali zásluhou vlastního gólu Jana Žurka a o šest minut později poslal Motáky do vedení Milan Trávníček, který překonal brankáře Vojtíška po odvráceném rohovém kopu, který do vápna vrátil jeden z Trávníčkových spoluhráčů.

Třebětické vydržení vydrželo domácím až do závěru prvního poločasu, konkrétně 42. minuty. Sudí Frček nařídil ve prospěch Strunkovic pokutový kop, který přetavil ve svůj druhý gól v utkání Michal Požárek.

O osudu zápasu tak musel rozhodnout až druhý poločas, do kterého vstoupili lépe domácí. V 52. minutě poslal Šimka do pokutového území krásný centr, který do strunkovické sítě usměrnil Filip Nehyba

Zbytek utkání už však patřil Blaníku a v 73. minutě odstartoval Marek Hromíř povedenou ranou obrat Mexika. V 82. minutě otočil stav utkání ve prospěch hostů Tomáš Koloušek, kterého o sedm minut později doplnil definitivní pojistkou Michal Požárek, který zkompletoval hattrick.

Blaník tak nakonec vyloupil Třebětice poměrem 5:3 a slaví další povedené vítězství v nováčkovské sezoně. Naopak Třebětice opět ztratily velmi dobře rozjetý zápas.

FK Sokol Třebětice
FK Třebětice - Facebook: Z dalšího dobře rozehraného utkání opět odcházíme bez bodového zisku. Nováčka ze Strunkovic jsme po většinu zápasu přehrávali, vytvořili jsme si spoustu šancí, které jsme bohužel nevyužili a soupeř nás v závěru utkání nemilosrdně potrestal. V utkání jsme neproměnili pokutový kop a nastřelili břevno. Fotbal se hraje na góly, kterých soupeř vstřelil více. Děkujeme všem 350 fanouškům za podporu!

TJ Blaník Strunkovice
Miroslav Mottl: Mexikáni odjeli do dalekých Třebětic už v poledne v očekávání zda se jim i v pátém venkovním zápase podaří udržet neporazitelnost. I když domácí hráli dobře a nebezpečně centrovali před Vojtíškovu branku a z toho vedli 3:2 a to ještě lapil Vojtíšek penaltu, nevypadalo to dobře. Ovšem Blaník je odolný a i když citelně chyběl Roman Žurek zápas otočili 3 góly, když zvláště ten M. Hromíře byl výstavní. Před pěknou návštěvou se hrál dramatický fotbal, který perfektně zvládli rozhodčí, děkujeme též za přijetí od místních diváků a bylo vidět, že Třebětice fotbalem žijí.....

V. Zejda [-] - F. Nehyba [-] , V. Švarc [-] (78. L. Gall [-] ) , D. Sussenbek [-] , M. Šimka [-] , M. Trávníček [-] , P. Švarc [-] , R. Nehyba [-] , F. Solař [-] , V. Habr [-] , V. Havlík [-]

Z. Vojtíšek [-] - M. Hromíř [-] , K. Pícha [-] (81. J. Nosek [-] ) , L. Fajtl [-] , M. Požárek [-] (93. P. Hovorka [-] ) , T. Koloušek [-] , J. Žurek [-] , F. Funda [-] , A. Kadlec [-] , M. Dvořák [-] , L. Iliev [-]

ŽK: 42. P. Švarc , 67. F. Solař - 63. M. Dvořák , 67. Z. Vojtíšek .
Hráči zápasu: M. Požárek .
Počet diváků: 350. Rozhodčí: Frček Filip - KOLLMANN Jaroslav, BOČEK Petr.