1.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2024-2025

10. D. Bálek , 44. J. Sádlo (vl.) , 59. J. Smola - 7. J. Kapinus , 63. J. Kapinus
28

V neděli se fotbal navrátil také do Strakonic. V areálu Na Křemelce přivítal obměněný tým Strakonic Semice, které do boje vedl nový hlavní trenér Filip Breibisch.

Až do konce

Kdo ve Strakonicích nestihl začátek utkání, mohl pouze litovat. Na první gól totiž přítomní fanoušci čekali pouze sedm minut, než hostující Semice poslala do vedení letní posila z Písku, Jan Kapinus. Junior ovšem rychle zareagoval a o tři minuty později vyrovnala další letní posila, David Bálek. Hosté po své vstřelené brance ztratili pevnou půdu pod nohama a časté chyby v kombinacích napomáhaly Junioru k tlaku. Ten vyústil ve 44. minutě, když si semický Jiří Sádlo srazil míč do vlastní sítě.

Domácí Junior navíc po necelé hodině hry přidal důležitou odskakující branku, která vzešla po standardní situaci, ze které těžil úplně volný obránce Jakub Smola. Semice se nevzdávaly a navyšující tlak přinesl "bodovou" jiskřičku naděje, kterou vykřesal svým druhým gólem v utkání Jan Kapinus. Junior už ovšem své jednobrankové vedení uhájil.

Strakonice tak nakonec po velmi bojovném utkání získaly první tři body do tabulky, naopak Semice zabojují o své první letošní body v domácí premiéře proti Olešníku.

FK Junior Strakonice
Přemysl Šroub - hlavní trenér: První zápasy sezóny jsou vždycky náročné a to se potvrdilo. Semice byly těžký oříšek a jsem strašně rád, že jsme to urvali za tři body. Na míči jsme byli lepší, zatímco hosté hrozili z tradičních zbraní – dlouhými balóny do vápna. Hráče jsem na to upozorňoval, ale dvakrát jsme to neuhlídali. Přesto jsme ten zápas měli zvládnout lépe. Otočili jsme z 0:1 na 3:1 kvalitní hrou, ale bohužel snížení na 3:2 nás stálo klidný závěr. Mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem, ale mohlo to skončit i remízou. V úvodním kole jsme viděli řadu překvapivých výsledků, a proto je třeba se radovat ze tří bodů.

FC AL-KO Semice
Filip Breibisch - hlavní trenér: První poločas jsme začali velmi dobře a už v 7. minutě jsme se dostali do vedení. Bohužel, po vstřelené brance jsme přestali hrát, domácí srovnali, nám se nedařila kombinace a nechali jsme se zatlačit na vlastní polovinu. Smůlu prvního poločasu jsme si v závěru způsobili vlastním gólem a rázem jsme prohrávali. Do druhého poločasu jsme šli s jednoznačným cílem. Začali jsme aktivněji, byli více na míči, ale bohužel to byli domácí, kteří ze standardní situace, kdy jsme si nedokázali přebrat hráče, v 57. minutě zvýšili na 3:1. My jsme ale nesložili zbraně, naopak jsme přidali v nátlaku a po chvilce snížili, když se podruhé trefil Honza Kapinus. Domácí zalezli a doufám, že jsme si v tomto zápase vybrali smůlu, kdy jsme dvakrát nastřelili břevno a měli hodně šancí minimálně na srovnání. Myslím, že pro diváka to byl velmi zajímavý a koukatelný zápas, ve kterém obě mužstva v úmorném vedru předvedla slušné výkony. Gratuluji domácím a děkuji všem, kteří nás přijeli podpořit. Zároveň bych rád všechny tímto pozval příští víkend konečně k nám do Semic, kde se po roční pauze vracíme na domácí hřiště.

P. Provazník [-] - J. Smola [-] , K. Krejčí [-] (89. L. Zvonek [-] ) , T. Janoch [-] , P. Kotrba [-] , M. Kynkor [-] , B. Kubeš [-] , V. Uher [-] (73. D. Míčka [-] ) , D. Bálek [-] (92. M. Štöger [-] ) , L. Bálek [-] , J. Sigmund [-]

J. Dvořáček [-] - P. Valach [-] (46. M. Císařovský [-] ) , P. Keclík [-] (78. M. Valach [-] ) , D. Šourek [-] (78. J. Micka [-] ) , L. Holub [-] , J. Kapinus [-] (83. J. Řezáč [-] ) , P. Listopad [-] , P. Václavík [-] , J. Sádlo [-] (66. D. Buchtele [-] ) , J. Keclík [-] , M. Kačírek [-]

ŽK: 48. B. Kubeš , 62. L. Bálek , 70. M. Kynkor , 77. P. Kotrba - 53. J. Kapinus , 89. P. Listopad , 91. L. Holub , 93. M. Císařovský .
Hráči zápasu: L. Bálek .
Počet diváků: 240. Rozhodčí: Votava Pavel - NOVOTNÝ Ctibor, JELÍNEK Ladislav.