28.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2023-2024

--

Bojovný výkon Strakonic na body v Roudném nestačil

14. V. Kadlec (p.) , 33. M. Vlk , 38. V. Kadlec - 49. K. Krejčí
20

Poslední domácí utkání roudenských Malšanů odehráli domácí, v rámci osmadvacátého kola, proti strakonickému Junioru.

Povedená domácí derniéra

O osudu utkání rozhodl povedený první poločas domácích, kteří se ujali tříbrankového vedení. Jako první rozvlnil brankovou síť ve 14. minutě Viktor Kadlec, který proměnil nařízený pokutový kop, po zahrání rukou jednoho ze strakonických hráčů v pokutovém území. Odpovědět mohli hosté po pokusu Bílého, toho ovšem vychytal, v souboji "nervů", brankář Hřebejk. Na tahu tak byli opět domácí a ve 33. minutě došlo na druhou branku v utkání. Šrámkův únik krajním prostorem přinesl míč na kopačky Martina Vlka, který dorazil hrací předmět za Kozlíkova záda. O pět minut později se navíc prosadil opět Viktor Kadlec a poločasový výsledek 3:0 se zdál být rozhodující.

Junior se však nevzdával a ihned po nástupu do druhého poločasu pálil přesně Karel Krejčí. Naděje na bodový zisk ovšem, z pohledu Strakonic, po hodině hry definitivně zhasla, když právě Krejčí uviděl za svůj zákrok na Vařila červenou kartu a musel tak předčasně opustit hrací plochu. Další branky se diváci, i přes početní výhodu Malše, už nedočkaly a Roudné se tak rozloučilo s domácím prostředím pro letošní ročník vítězně, po výsledku 3:1.

FK Junior Strakonice
Přemysl Šroub - trenér: Prohráli jsme za mě s nejlepším týmem soutěže ale nemáme se za co stydět. První půli jsme sice prohráli 3:0 ale za mě hodně přísně. Penalta za nastřelenou ruku, druhá branka po krásné akci a třetí prokázal kanonýr Kadlec střelecký um, trefil šibenici z vápna. Přitom jsme měli minimálně tři gólovky a naše brejkové situace měli velkou kvalitu. O poločase jsme si řekli pár věcí a pokračovali v kvalitním výkonu. Přišlo snížení a obrovská šance na 3:2 ale bohužel chyběly centimetry. Pak přišlo nechtěné ale zasloužené vyloučení Krejčího a bylo po zápase. Cením si toho, že i v deseti hráčích jsme proti nejofenzivnějšímu celku soutěže již neinkasovali. Myslím si, že jsme zanechali dobrý dojem. Nepřijeli jsme jen bránit a já za výkon před svými hráči smekám klobouk...