13.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Obrat Ostřešan v šeru

12

Výborně rozehraný zápas nezvládl Starý Mateřov dovést do vítězného konce a s přibývajícím šerem přibývaly i góly v jeho síti. Obrat na konečných 3:4 završil dvěma trefami střídající Tomáš Maivald. Stínem utkání byl kolaps pomezního rozhodčího Hamrníka hned ve 3.minutě utkání.

Kolaps rozhodčího

Existenční zápas dvou týmů, které se pohybují v dolních patrech tabulky, začal velmi nešťastně. Hned ve 3.minutě totiž zkolaboval pomezní rozhodčí Hamrník a na stadion do Mateřova musela být přivolána rychlá záchranná služba. Podle informací z řad domácích by měl být pan Hamrník v pořádku.

Vyrovnaný první poločas rozhodovala produktivita obou celků a v této klíčové disciplíně měl navrch Mateřov. Ten se ujal vedení po hrubce Libánského už v 9.minutě, autorem gólu byl Melichar - 1:0.

Ostřešany zvýšily tlak a aktivní přístup přinesl odměnu. Již Chvojenec před týdnem poznal, jak dokáže být ve vzduchu nebezpečný Vlastimil Křivka. Ve 23.minutě to poznal i Mateřov - 1:1.

Přesto šli do kabin veseleji Mateřovští, když vedení na jejich stranu převážil krásnou ranou do šibenice ve 43.minutě Polívka - 2:1.

Ani vedení 3:1 nestačilo na body

Když po přestávce v 55.minutě neuvěřitelnou střelou z voleje zvýšil Kotov už na 3:1 pro domácí, vypadalo to s nadějemi Mateřova na třetí letošní vítězství velmi dobře. Ani výhoda dvou gólů ovšem nakonec na body nestačila.

Vzhledem ke smutnému zdržení v úvodu, bylo osmi desítkám diváků jasné, že se bude závěr dohrávat v šeru. Komu to svědčilo více? Jednoznačně hostům z Ostřešan!

V 67.minutě vstřelil kontaktní branku agilní Nevřala - 3:2. I domácí měli šance ke skórování, ale v zakončení se jim přestalo úplně dařit.

K ještě podstatnější změně ale došlo v 71.minutě, kdy Matěje Moravce vystřídal Tomáš Maivald. Tomu stačily pouhé dvě minuty, aby si po přesné přihrávce Křivky položil domácího gólmana Vašíčka a srovnal tak na 3:3.

A spolupráce Křivka - Maivald pak v 85.minutě dovršila krutý obrat na 3:4, díky kterému si všechny body odvezly domů Ostřešany.

SK Starý Mateřov
Míša Hakenová, tiskový mluvčí: "Jednou sanitka a jasná převaha Mateřova za ten výsledek fakt nestojí."

M. Vašíček [-] - T. Fenyk [-] , P. Nägele [-] , Z. Antonijevič [-] (71. P. Hromádko [-] ) , V. Polívka [-] , P. Kaválek [-] , D. Kotov [-] (78. O. Svichkar [-] ) , L. Skalický [-] , M. Kučera [-] , T. Holek [-] , J. Melichar [-]