13.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

V cílové rovince dochází Spartaku dech

12

V cílové rovince před zimní pauzou dochází zdá se Spartaku Sezemice šťáva. Titanic Srch byl po celý zápas lepším a fotbalovějším týmem a po obratu skóre ve druhé půli si připsal cenné vítězství 3:1. Dvěma góly se ukázal Tomáš Urbanec, nejlepší střelec soutěže Radek Bukač zaokrouhlil svou podzimní bilanci na 20 tref do černého.

Bukač podvacáté

Do Srchu chodí na fotbal letos početná divácká kulisa, tentokrát jich v sobotním odpoledni dorazilo 130 a bylo zvědavých, jak si Spartak Sezemice v honbě za korunou podzimního krále poradí s nepříjemným týmem Sršňů.

Hodně diváků přijelo tradičně i ze Sezemic a muselo být výkonem svých miláčků zklamáno. Celý zápas totiž hosté tahali za kratší konec a být Srch produktivnější v koncovce, bylo by konečné skóre mnohem tragičtější.

V prvním poločase domácí hráči svou převahu v brankové vyústění přetavit ještě nedokázali. Vlastně jednou ano, když ve 30.minutě skóroval kapitán Maivald, rozhodčí ovšem branku neuznal pro předchozí ofsajd.

Zadařilo se vzápětí hostům, když Bukač prokázal (pokolikáté již) svou výbornou kopací techniku a z přímého kopu otevřel skóre zápasu - 0:1. Byl to 20.úspěch Radka v této sezóně.

Do kabin tedy odcházely spokojenější Sezemice, pouze ale s průběžným stavem, nikoli s předvedenou hrou.

Urbanec otočil kormidlo zápasu

Po příchodu ze šaten se na obrazu hry nic nezměnilo. Bylo vidět, že hosté nemají svůj příznivý den a je jen otázkou času, kdy se Srch gólově prosadí.

To se stalo v 51.minutě, kdy po ose Trupl - Doležal - Urbanec posledně jmenovaný srovnal stav na 1:1.

Tomáš Urbanec pak o deset minut později předvedl dokonalý obrat, když po centru Trupla nedal Báčovi šanci - 2:1.

Naděje hostům svitla v 79.minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen tvůrce hry Kuchta. I v oslabení si ale Titanic věděl rady, navíc v 86.minutě Doležal z přímého kopu pojistil naprosto zaslouženou výhru domácích.

Prohrou ztratily Sezemice šanci na to, že by přezimovaly v čele okresní tabulky, nicméně určitě se budou chtít před jarní částí udržet na dostřel a uspět v posledním zápase doma s Újezdem. Titanic Srch si pojistil místo v první pětici a k poslednímu utkání na hřiště posledních Dražkovic pojede v pohodové náladě.

TJ Spartak Sezemice
Radek Bukač, útočník: "Dnes to byl den blbec. Nic se nám nedařilo. Soupeři bych rád pogratuloval ke zcela zaslouženému vítězství."