11.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

A teď hurá do Sezemic!

17

Povinnou výhru si v neděli připsal vedoucí celek okresního přeboru SK Pardubičky "B", když si v jednostranném zápase poradil s Mikulovicemi 2:0. Hosté vsadili na pevnou defenzívu s cílem inkasovat co nejméně a kreativním domácím takový fotbal moc nevoněl. Příští víkend to už bude jiné kafe - chystá se zápas podzimu Spartak Sezemice versus Pardubičky!

Góly se rodily velmi těžko

Od první minuty bylo zřejmé, že Mikulovice přijely s ryze defenzivní taktikou. Vzadu na jistotu a věřit, že se podaří nějaká ta standardka.

Pardubičky hrají rády do otevřené obrany, a tak jim takový obraz hry příliš neseděl. Nezbylo jim tedy, než trpělivě dobývat obranný val svého soupeře. Držení míče vyznělo jasně pro domácí 85% ku 15% a vysvobozením byla první branka v síti gólmana Červenky.

Ta přišla v 21.minutě po akci rychlíka Dojčána. Ten si narazil míč a z křídla poslal střílený centr, který do brány uklidil Lejsek - 1:0.

Takto zdařilých akcí však bylo v prvním poločase jako šafránu, jindy nebezpeční hráči jako Pečinka, Dojčán nebo Krejčí nenašli na území nepřítele příliš volného prostoru pro své kulišárny.

Pojistka Krejčího

Uklidnění do řad domácích fandů přišlo brzy po návratu z kabin. Ve 49.minutě si vzal Matouš Mec k srdci slova trenéra, aby posílal do vápna rychlejší centry. Po jednom z takových rozvlnil podruhé síť hlavou Krejčí - 2:0.

Pro Filipa Krejčího to byl 10.gól v sezóně a posunul se tak na třetí místo střelecké tabulky za Radka Bukače a Jiřího Hombu.

Hosté toho za celý zápas mnoho nepředvedli, hrozili hlavně z rohů. Jejich rychlý záložník Nováček byl velmi dobře pokryt Dojčánem, který se pro tuto roli obětoval a neměl tolik ofenzivních výpadů jako obvykle.

Pardubičky se ve zbylých minutách spokojily s dvoubrankovým vedením a utkání víceméně již dohrávaly. Mikulovice zahrozily až v závěru, kdy jejich jedinou střelu na bránu zlikvidoval reflexivně Veselý.

Povinné vítězství lídra tabulky se nerodilo lehce, nicméně Pardubičky se vrátily na výsluní, které budou hájit příští víkend v zápase podzimu na hřišti druhých Sezemic.

SK Pardubičky B
Ondřej Pečinka, záložník: "Mikulovice jsou za námi a už všichni myslíme na Sezemice. Ten zápas bude mít něco do sebe! V thermech a rukavicích na zmrzlé hlíně, ideálně déšť - ať je to pořádná válka!"

SK-1.FC Mikulovice
Petr Nováček, krajní záložník: "Dnes to z naší strany nebylo ono, ale i to k fotbalu patří. Příští týden máme doma Srch a budeme chtít předvést minimálně lepší výkon."

T. Veselý [-] - J. Koleček [-] , F. Krejčí [-] , O. Pečinka [-] , M. Mec [-] (67. M. Kubista [-] ) , J. Lejsek [-] (56. J. Čunderle [-] ) , O. Podsztavek [-] , B. Hlavinka [-] (71. A. Troják [-] ) , J. Dojčán [-] , J. Oberreiter [-] (82. J. Stejskal [-] ) , M. Svoboda [-] (56. J. Kříž [-] )

F. Červenka [-] - T. Svoboda [-] , K. Dufek [-] (77. T. Soukup [-] ) , L. Křivka [-] , J. Plesinger [-] , O. Těšínský [-] , T. Karlík ml. [-] , J. Kříž [-] , P. Nováček [-] , J. Hyxa [-] , J. Vencl [-]

ŽK: 77. T. Karlík ml. .
Počet diváků: 69. Rozhodčí: Pavlas Jan - OLAJOS Viliam, RÁZEK Stanislav.