9.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2023-2024

--

Kunžak potřetí za sebou vyhrál, Jarošov sestřelil čtyřmi góly

4. F. Koranda , 52. D. Strojek (vl.) , 72. F. Koranda , 77. F. Koranda
22

Fotbalisté Kunžaku v 9. kole Okresnío přeboru Jarošov v poměru 4:0. Domácí poslal do vedení už ve 4. minutě Filip Koranda. Po změně stran pálili ostrými opět domácí hráči. Po padesáti minutách si hosté vstřelili vlastní branku, v 72. minutě navýšil vedení opět Koranda, v zápětí přidal čtvrtý gól Filip Koranda a zkompletoval tak hattrick. Kunžak vyhrál třetí zápas v řadě, jarošovští naopak vyšli po třech kolech bodově naprázdno.

Jedinou branku prvního poločasu obstaral Koranda

V neděli 15. října se jarošovští v rámci 9. kola vydali na zápas do Kunžaku. Kunžak se poslední dva zápasy herně chytil a bylo jasné, že to nebude tak lehké utkání, jak vypadá postavení v tabulce obou týmů. Jarošov začal velmi aktivně a ihned zatlačil domácí na svoji polovinu a vytvořil si svoje první obrovské šance. Bohužel platilo pravidlo nedáš, dostaneš. Po chybě v rozehrávce dokázal Filip Koranda ve 4. minutě vstřelit první gól zápasu. Kunžak se zaměřil na obranu a na rychlé brejky, které byly velmi nebezpečné. Jarošov hrál do plné obrany a ukazoval na hřišti festival neproměněných šancí. Co všechno dokázal chytit domácí brankář a zablokovat obrana Kunžaku bylo opravdu neuvěřitelné. A když se hostům konečně podařil vstřelit gól ze standardní situace, tak nebyl uznán kvůli spornému offsidu. První poločas tedy skončil 1:0 pro domácí.

Domácí nasázeli další tři branky a berou tři body

Začátek druhého poločasu měl stejný průběh jako první. Hosté opět nevyužili obrovské šance a vzápětí inkasovali gól po rohovém kopu a vlastním gólů Strojka. Poté se jarošovským bohužel také trochu rozpadla sestava z důvodu zranění několika hráčů. I když se snažili s výsledkem ještě něco udělat, Kunžak dokázal využít otevřenější obrany a Filip Koranda zpečetil vítězství Kunžaku hattrickem. Bez ohledu na výsledek se hrál v Kunžaku velmi dobrý fotbal a kdo se přišel podívat na utkání, určitě nelitoval. Blahopřejeme domácím k zisku důležitých bodů do tabulky.

Autor: Martin Stejskal