13.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

Souboj béček ovládl prachatický Tatran

12. K. Wagner , 34. L. Duba (vl.) , 75. F. Toušek (p.) , 81. K. Wagner - 67. M. Boukalík (p.) , 89. M. Linhart
23

V posledním kole podzimu došlo v Záblatí na souboj B týmu, ve kterém domácí Prachatice přivítaly vyzyvatele ze Strakonic.

Zápas v roli Wagnera

V prvních minutách utkání působil aktivněji domácí Tatran, který se po dvanácti odehraných minutách dostal do vedení, když brankáře Wintera překonal aktivní Kristián Wagner. Vedení domácího týmu navíc do konce poločasu dokázal svým přičiněním navýšit strakonický Lukáš Duba, který se bohužel trefil do vlastní sítě Junioru.

Zaslouženě vedení chtěl Tatran kontrolovat po dobu celého druhého poločasu, ale hosté začali tlačit na pilu a vyráželi do nebezpečných útoků. V 67. navíc dokázal kontaktní branku přidat z penalty Michal Boukalík. Jenže o osm minut později nařídil sudí Štastný pokutový kop i na druhé straně a Tatran dostal možnost návratu dvoubrankového náskoku. K míči se postavil Kristián Wagner, v zápisu je špatně uveden za střelce branky Filip Toušek, a ten s přehledem nařízený pokutový kop proměnil. Definitivní pojistku přidal útočník Prachatic o šest minut později a o zápase bylo rozhodnuto. Na hattrick Wagnera dokázal ještě odpovědět brankou v samotném závěru hrající trenér Martin Linhart, ale jeho přesný zásah na bodovém zisku nic nezměnil.

Tatran si připsal tříbodové vítězství poměrem 4-2 a podzim završil o skóre na třetí pozici. Junioru patří po třinácti zápasech pozice sedmá.

FK Tatran Prachatice B
Filip Kolda - kapitán: K poslednímu zápasu podzimní části k nám přijelo béčko Strakonic a my jsme chtěli natáhnout naší série bez prohry a vyhrát. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a vstřelili první branku zápasu. Poté nám soupeř pomohl když si dal vlastní branku. Za první poločas zasloužené vedení. V druhém poločase jsme se zbytečně zatáhly do obrany a nechali soupeře hrát a za co nás taky potrestal a z penalty snížil. To nás probralo a do konce zápasu jsme dali ještě dvě branky. Musim kluky pochválit za celej podzim.