20.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

Netolice vynulovaly Tatran! Rozhodli mladíci

44. V. Fišer , 60. V. Ficl
26

Nedělní dopoledne bylo v Záblatí ve znamení fotbalu a rezerva Tatranu přivítala na domácí půdě Netolice.

Na dostřel

Vyrovnané utkání přinášelo v Záblatí napínavou podívanou, při které nebyla nouze o zábavu. Tatran závěr poločasu dohrával za hojného počtu standardních situací a zdálo se, že se branky v prvním dějství nedočkáme. Ve 44. minutě však přiletěl do prachatického území povedený centr, který umístil za Priharova záda mladíček Václav Fišer. Tatran se pokusil o rychlé vyrovnání, opak byl však pravdou. Netolice poslal přesně po hodině hry do dvoubrankového trháku Václav Ficl, jehož branka definitivně položila Tatran na kolena.

Netolice tak nakonec vyloupily Záblatí a po výsledku 2:0, který mohl být daleko vyšší nebýt nastřelených brankových konstrukcí, se dotáhly na peloton týmů před jejich poslední pozicí.

FK Tatran Prachatice B
Josef Hopfinger - trenér: Očekávali jsme náročné utkání proti ve velmi dobré formě hrajícímu soupeři. To se potvrdilo a první půle byla poměrně vyrovnaná. Nám se podařilo hosty zatlačit ke konci poločasu, kdy jsme tam měli nějaké příležitosti a spoustu standardek. Paradoxně ve chvíli, kdy jsme měli nejlepší úsek v utkání přišel centr do našeho pokutového území a milimetrové zakončení hostujícího hráče a šli jsme do kabin s jednobrankovou ztrátou. V úvodu druhé půle se nám ještě podařilo hosty zatlačit ale k žádné větší šanci to nevedlo. Zbytek utkání musím uznat, že byl soupeř lepší, přidal druhý gól a navíc několikrát trefil brankovou konstrukci, takže si odvezl zasloužené tři body.

1. FC Netolice
Roman Mužík - trenér: Další důležité tři body. Ve druhé půli jsme Tatran skoro k ničemu nepustili a mohli jsme přidat i další góly. Toto vítězství je ale věnované asistentovi Martinovi Sklářovi, kterého kluci tímto výsledkem zdraví a přejí brzké uzdravení.

J. Prihara [-] - J. Tesárek [-] (75. A. Břicháček [-] ) , P. Miesbauer [-] , A. Hodina [-] (58. P. Kukla [-] ) , K. Wagner [-] , J. Hrbek [-] (81. D. Kukačka [-] ) , M. Trost [-] , F. Toušek [-] , T. Balica [-] , F. Kolda [-] (67. A. Vlk [-] ) , M. Gramblička [-]

M. Mádl [-] - M. Raušer [-] , J. Lukáš [-] , P. Fux [-] , V. Vlášek [-] , M. Baloušek [-] , V. Fišer [-] , V. Plojhar [-] , M. Dzhuravets [-] (30. V. Ficl [-] ) , F. Rokůsek [-] , R. Hudec [-] (68. J. Šustr [-] )

ŽK: 35. M. Trost , 37. T. Balica , 73. J. Tesárek - 40. R. Hudec , 87. M. Raušer .
Hráči zápasu: V. Fišer .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: PÁNEK Milan - OVČÁČEK Josef, HARVALÍK Miroslav.