11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

Brabec dvěma góly srazil Dražejov, fanoušci viděli dvě penalty

28

Předposlední domácí zápas volyňského Slavoje přivedl na hřiště ve Volyni Dražejov a fanoušci se tak mohli čekat na zápas týmů z horní poloviny tabulky.

Penalty nepomáhají

Zápas začali lépe hostě z Dražejova, kteří dokázali domácí přehrávat a dostávat se do nebezpečných šancí. Tou největší byla rozhodně nařízená penalta, kterou sudí Hruška nařídil po zákroku na Martina Šrámka. Pokutový kop ale Tomáš Hrčka neproměnil a brankář Mráz tak nejen, že udržel bezbrankový stav, ale také dostal svůj tým do zápasu. Volyně začala hrát tak, jak nejlépe umí a ve 33. minutě se dočkala vedoucí branky. Přímý kop za hranicí vápna sice Kovařík obránci Dlouhému zlikvidoval, ale vyražený míč si našel Jiří Brabec, a ten už poslal domácí do poločasového vedení. To mohli domácí sice ještě v závěru poločasu navýšit, ale stejně jako na hostující straně, tak i domácí pokutový kop zlikvidoval brankář Kovařík.

Brabec za dva

Hosté se hnali ve druhém dějství za vyrovnáním a šance ke skórování Dražejov měl. Jejich pokusy ale končily na brankáři domácích Mrázovi, který si připsal mnoho povedených zákroků. Čas pomalu utíkal a hosté hráli na čím dál větší riziko v obraně. Toho nakonec využili v úplném závěru, když se v 86. minutě podruhé v utkání prosadil Jiří Brabec. Volyně tak zvítězila na domácí půdě 2-0 a posunula se na třetí místo tabulky 1.B třídy skupiny B. Dražejov nadále zůstává na pátém místě.

SK Slavoj Volyně
Jiří Raba - vedoucí mužstva: Vstup do zápasu byl z naší strany velmi nervózní. Dražejovští nám dělali problémy vysokým napadáním a z toho důvodu jsme kupili chyby. Z jedné takové jsme faulovali v pokutovém území. Nařízenou penaltu však zneškodnil Hrčkovi Mráz. Tento moment nás konečně probral a dostali jsme se do naší hry. Ve 33. minutě jsme se dokázali prosadit, když Dlouhého přímý kop brankář pouze vyrazil před sebe a z dorážky míč uklidil Brabec. Do poločasu jsme mohli přidat pojišťovací branku, kdy jsme také měli možnost kopat pokutový kop, avšak nabídnou příležitost jsme nedokázali proměnit. Po poločasové přestávce jsme hráli ze zajištěné obrany a hosté byli více na balónu. Nás několikrát zachránil výborným zákrokem Mráz. V 86. minutě našel balónem za obranu Jarda Chvosta nabíhajícího Brabce a ten uzavřel účet zápasu.

TJ Dražejov
Pavel Poláček - hráč: Do Volyně jsme jeli slušně namotivovaní. Na body zde určitem bylo. Bohužel je proměňování našich šancí teď problém. Za stavu 0:0 jsme měli výhodu penalty po faulu na M. Šrámka, který už mohl dávat do prázdné branky. Bez karty.... Tu jsme nevyužili. Pak je také vrchol, co se dá posoudit z pozice středového kruhu. Při odkopávání balonu Brázdou byl nařízen proti nám přímák asi 5m před vápnem. Domácím se podařilo vyražený balon dostat do naší sítě. Chvíli na to byl za faul na domácí mimo vápno nařízena dokonce penalta. Tu Kovařík ale chytil a do kabin se šlo za stavu 1:0. Druhou půli jsme si vytvořili i přes nepřízeň osudu více šancí. Skóre jsme mohli klidně ještě otočit. Nicméně bez vstřelené branky. Hromadu dalších sporných rozhodnutí nás donutilo k otevření obrany a Brabec po brejku druhou brankou definitivně uzavřel skóre na 2:0. Tabulka se hodně vyrovnává a my máme příští týden doma nováčka ze Štěkně, kde chceme určitě bodovat.

T. Mráz [-] - P. Hájek [-] , D. Pikolon [-] , M. Chvosta [-] , J. Chvosta [-] (86. B. Šitner [-] ) , A. Mack [-] , K. Hájek [-] , J. Procházka [-] (78. R. Prihara [-] ) , F. Dlouhý [-] , J. Brabec [-] (88. F. Pubal [-] ) , J. Čužna [-] (76. M. Vávra [-] )