10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

Vlachovo Březí narazilo ve Strakonicích díky vlastním chybám

26

Junior dokáže v posledních kolech potrápit každého a hlavně v areálu Na Křemelce jsou svěřenci Martina Linharta silní. O tom se mělo přesvědčit i mužstvo z Vlachova Březí.

Tři body zůstávají doma

Úvodní minuty měli sice míč na kopačkách častěji hosté ze Březí, ale v osmé minutě vystihl David Šefčík malou domů obránce Kalčíka a s nabídnutou šancí si poradil ukázkově, když položil jak brankáře Koubu, tak i hasícího obránce Lukeše. Zbytečná branka hosty na chvíli vyřadila z tempa hry, ale po krátkodobém výpadku opět útočili i oni a to hlavně díky množství standardních situací. Ve 26. minutě o sobě dal vedět opět Šefčík, který ale nevyužil přihrávky jednoho ze svých spoluhráčů. Na druhé straněna oplátku podběhl domácí brankář Winter Bízkův rohový kop, ale pomalý pokus Hubáčka trefit bránu vystihl domácí obránce. Čas pomalu plynul, a když už to vypadalo pouze na jednobrankovou ztrátu pro hosty, tak přišla 38. minuta. Ondřej Bambásek po krásné individuální akci přistrčil míč do vápna Davidu Šefčíkovi, a i přes to, že přihrávku srazil jeden z hostujících obránců, tak si domácí útočník s míčem poradil a o břevno poslal Junior do kabin za dvoubrankového vedení.

Druhý poločas přinesl marnou snahu hostujících hráčů o zvrácení výsledku. Březí sice kombinačně dokázalo vymýšlet slibné příležitosti, ale všechny akce končily na hranici vápna, a tak se brankář Winter ani pořádně nezapotil. Na druhá straně hrozily Strakonice z rychlých brejků. S tou největší, kdy se řítil sám na bránu Štěpán Vondrák, si ale hostující brankář Kouba ukázkově poradil. I přes to ale musel ještě jednou kapitulovat, když v samotném závěru zakončil nechytatelně osamocený Vojtěch Peroutka, který v té chvíli byl na hřišti pouhých sedm minut. Strakonice si tak připsaly další domácí vítězství, tentokrát porazily Vlachovo Březí 3-0.

FK Junior Strakonice B
Martin Linhart - trenér: Od začátku zápasu bylo utkání v naší režii. Hosté byli nebezpeční pouze po vápno, vytvořili si spoustu standardních situací, které naše obrana dokázala uhlídat. Vítězství mohlo být mnohem vyšší ale šance které nedokážeme proměnit to už je k smíchu, to jediné sráží naše výkony. Za toto utkání bych chtěl pochválit celý tým, každý odvedl dobrou práci.

FC Vlachovo Březí
Václav Plachta - hráč: Dnešní zápas po zásluze vyhráli domácí. Sice jsme jim první dvě branky doslova darovali, ale neměli jsme ani jednu pořádnou střelu na bránu a Strakonice mohly během utkání několikrát vstřelit další branku. Poslední gól už nepočítám a venku nám to prostě nejde.

T. Winter [-] - G. Čibera [-] (88. P. Kratochvíl [-] ) , M. Boukalík [-] , L. Šimák [-] , O. Kafka [-] , O. Bambásek [-] (85. V. Peroutka [-] ) , D. Míčka [-] (80. M. Sýs [-] ) , D. Šefčík [-] (70. L. Zvonek [-] ) , R. Novák [-] (58. Š. Vondrák [-] ) , J. Baloušek [-] , M. Říha [-]

J. Kouba [-] - R. Kalčík [-] , M. Hojdekr [-] , M. Kukla [-] , F. Daniel [-] , J. Toncar [-] , J. Hubáček [-] (54. L. Martínek [-] ) , Š. Kužvart [-] , J. Lukeš [-] (83. V. Plachta [-] ) , A. Novotný [-] , J. Bízek [-]

ŽK: 78. M. Boukalík - 49. M. Hojdekr , 60. F. Daniel , 86. R. Kalčík .
Hráči zápasu: D. Šefčík .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Mazour Jan - KAZDA Lukáš, MOUDRÝ Zdeněk (N).