10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

Smůla prolomena! Vacov po šesti zápasech naplno bodoval

10. F. Zitta (p.) , 39. F. Zitta , 40. F. Zitta
27

Vacov se výsledkově poslední utkání trápí a tým, který má vždy ambice mířit nejvýše, se chtěl odraziž k lepším zítřkům utkáním s Bělčicemi, které naopak bodovaly pokaždé z posledních pěti zápasů.

Zitta rozhodl ve stylu!

Zápas si do svých rukou vzal už od prvních minut utkání útočník domácího týmu Filip Zitta. Útočník a zároveň kapitán Vacova, který měl do tohoto utkání pouze jednu branku, otevřel skóre utkání po deseti minutách hry, kdy proměnil nařízený pokutový kop. Rychle získané vedení Vacov nakoplo a domácí si byli vědomi toho, že nesmí dopustit stejný případ, jako minulé kolo ve Vlachově Březí. Stejný scénář se ale naštěstí pro domácí mužstvo nekonal a po šanci hostujícího Vejšického zaúřadoval opět kapitán domácího týmu, který během necelých dvou minut rozhodl u utkání.

Vacov získaný náskok 3-0 ve druhém poločase udržel a trenérský štáb vedený tentokrát Markem Valtou, po odstoupení trenéra Jana Kopáčika, mohl oslavit přerušení série bez vítězství. Naopak hosté z Bělčic po pěti zápasech nebodovali.

SK Vacov
Marek Valta - trenér: Před tímto zápasem jsme se rozhodli udělat pár taktických změn a zároveň dát prostor mladým dorostencům, kteří nám na Vacově vyrůstají. Je nutné zmínit zejména Jana Hořejše (16 let), který podal skvělý výkon a vloženou důvěru nám tak adekvátně oplatil. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a kluci přesně věděli, co chceme hrát. Hned v 10. minutě se nám podařilo po faulu na Tondu Bujoka vstřelit první branku z pokutového kopu, který chladnokrevně proměnil Filip Zitta. Ke konci prvního poločasu se Filipovi podařilo ještě dvakrát překonat brankáře soupeře a završil tím tak svůj první hattrick v sezóně. Na oba góly asistoval Jiří Bubík. Ve druhém poločase jsme kontrolovali tempo zápasu a vytvořili si ještě několik šancí, které však brankář soupeře vždy dokázal zneškodnit. Musím kluky pochválit za předvedený výkon, kdy se nám podařilo po 5 prohraných zápasech v řadě nastoupit na hřiště a předvést takto sebevědomý výkon. Nyní se již musíme koncentrovat na další utkání v Netolicích a nepolevit z tempa.

TJ Sokol Bělčice
Luboš Krameš - trenér: Zápas se nám jednoduše nepovedl. Musíme na tento výkon co nejdříve zapomenout a zlepšit ho v dalším utkání. K zápasu nemám moc co říct. Jen to, že nastartujeme domácí rychlou brankou.