2.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

Štěkeň slaví první výhru v B třídě

30. V. Kynkor , 79. V. Kynkor , 90. R. Hrubý
27

Posledním víkendem druhého kola 1.B třídy skupiny B se stalo derby na Strakonicku. Domácí Štěkeň přivítala v domácí premiéře rezervu strakonického Junioru.

Štěkeň slaví

První minuty byly spíše od obou týmů poznávací a hráči zjišťovali, co si můžou na velkém hřišti dovolit. Po dvaceti minutách hry poznávání opadlo a začal se hrát i fotbal s šancemi, které byly na těžce podmáčeném terénu pro brankáře složité. Štěkeň dlouhá léta čekala znovu na gól v nejnižší krajské soutěži na domácím hřišti a početná fanouškovská kulisa se ho dočkala přesně po půl hodině hry, kdy Wintera překonal kapitán Václav Kynkor. Teprve dvaadvacetiletý kapitán byl při chuti a v závěru druhého poločasu, kdy musel Junior otevřít hru, potvrdil vítězství Otavanu druhou brankou. Definitivní podobu výsledku dal v 90. minutě ještě střídající Hrubý. Otavan tak v domácí premiéře zvítězil nad rivalem ze Strakonic 3-0.

TJ Otavan Štěkeň
Jan Maršala - trenér: Na podmáčeném terénu byl první poločas od obou týmů spíš oťukávání soupeře, přičemž my jsme dokázali vstřelit po půl hodině hry i branku. Ve druhé půli to musel Junior otevřít a v závěru jsme pojistili výsledek dvěma góly. Chtěl bych poděkovat našim úžasným fanouškům, kteří nám celý zápas fandili a hnali nás za vítězstvím.