8.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

--

Loučovice uspěly v souboji nováčků

14

Souboj nováčků byl k vidění v Hluboké nad Vltavou. Tamní rezerva přivítala tým Loučovic. Ten přijel dobře nachystaný a během zápasu to potvrdil.

Páteční utkání jsme začal aktivněji tým Loučovic. První šanci měl Dominik Chupík, ale jeho rána skončila na břevně a Jakuba Vnuka vychytal brankář Jan Bublík. Domácí tým se dostal do hry sérií rohových kopů, ale výborně chytající Martin Hüttner nepřipustil branku ve své síťi.
Druhý poločas začal pro hosty výborně. Jiří Peltán našel přsnou nahrávkou Dominika Chupíka. Ten ještě domácího brankářen epřekonal, ale stoper Lukáš Ardó, už neměl problém poslat Loučovice do vedení. Domácí tým hrozil hlavně z rohových kopů, jeden z nich likvidoval Jan Kališ zákrokem dne. V poslední minutě pojistil cennou výhru Dominik Chupík, který přeskočil domácího brankaře a zajistil vedení 0:2
Loučovice tak vezou důležité tři body.

Vltavan Loučovice
Lukáš Ardó (kapitán): Páteční utkání jsme začali aktivněji my, hned v prvních dvaceti minutách po šancích Dominika Chupíka, který označkoval břevno a Jakuba Vnuka, který nepřekonal domácího brankáře z nájezdu jsme mohli jít do vedení, ale nebylo nám přáno. Poté jsme se dostali do problémů asi z osmi rohových kopů, které jsme poctivě ubránili a když se domácí dostali k zakončení tak nám naděje na zisk bodů udržel výborný Martin Hüttner, z kterého musejí mít domácí noční můry. V šatně jsme si řekli že musíme pokračovat v aktivitě, která vyústila v první gól. Dominik Chupík dal míč za obranu na Peltána, který pravou nohou v těžké pozici trefil brankaře, od kterého se míč odrazil na vápno a tam jsem se ze stopera objevil já a levačkou zakončil 0:1. Domácí hrozili hlavně z rohových kopů, jeden z nich už i slavili, ale Honza Kališ neskutečným zákrokem #naVitíka byl proti a tak jsme drželi těsné vedení, které navýšil v 89’ Dominik Chupík, který přeskočil domácího brankaře, sebral mu míč a zakončil 0:2. Zásluhu na zisku všech bodů má dobrá obranná činnost celého týmu v čele s brankářem.