3.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

Přestřelka pro domácí Kaplici

4. O. Říha , 16. J. Smolen , 34. I. Presniakov , 58. F. Říha ml. - 20. R. Weinhard , 74. R. Bauer , 91. R. Bauer (p.)
15

Rezerva Spartaku hostila v nedělním odpoledni v okresním derby utkání soupeře z Větřní. Kapličtí pomýšleli na premiérový zisk tří bodů, hosté však nehodlali svou kůži prodat lacino, a tak bylo k vidění divácky zajímavé střetnutí. V prvních dvou duelech sezóny se Spartakovci vstřeleného gólu nedočkali.

Ve třetím utkání se radovali z gólu už po čtyřech minutách hry. Nowak ideálně vysunul Ondřeje Říhu, který pronikl do vápna, a i přes malé zaškobrtnutí se dostal ke střele a přízemní ranou překonal brankáře Pavelku – 1:0. Ve třinácté minutě pokoušel střelecké štěstí z větší vzdálenosti hostující Churan, ale míč do prostoru branky nasměrovat nedokázal. V minutě šestnácté se naopak znovu střelecky prosadili Kapličtí. Nowak křížným pasem oslovil na pravé straně Františka Říhu, který si to namířil do šestnáctky, zpětnou přihrávkou našel Jana Smolena a ten přízemní střelou dostal míč do větříňské sítě – 2:0. Míč měli více v držení Spartakovci. Hosté se spoléhali především na fotbalovost zkušeného Weinharda a rychlé nohy Bauera. Ve dvacáté minutě se hosté dočkali snížení. Po levé straně utekl svým strážcům Bauer, přesnou přihrávkou předložil míč do vápna Rudolfu Weinhardovi, který překonal Schneidera – 2:1. O několik minut později měli hosté výhodu trestného kopu. K míči se postavil Bauer, povedenou střelu si Schneider pohlídal a míč vyboxoval. Ve 34 minutě kaplický brankář založil útočnou akci svého týmu, Divoký následně kolmicí našel rozběhnutého Ievgena Presniakova, jenž byl u míče dřív než vybíhající gólman Pavelka, tomu udělal kličku a z úhlu poslal míč do odkryté hostující svatyně – 3:1. V závěrečných minutách prvního poločasu Kapličtí ještě dvakrát zahrozili. Trestný kop z pravé strany zahrával Divoký, na zadní tyči ve skluzu zakončoval Ondřej Říha, branku soupeře minul. Posléze znovu centr z pravé strany, v tomto případě v podání Nowaka, akrobaticky zakončoval Smolen, míč po odrazu od země těsně přelétl břevno větříňské brány. Po změně stran jako první zahrozili Kapličtí. K přímému kopu se postavil Divoký, tvrdou ránu dokázal Pavelka vyboxovat. Přesto nedlouho poté Kapličtí čtvrtý gól přidali. Smolen na pravé straně kolmicí vysunul Šedivého, a po jeho centru míč dopravil do sítě nadvakrát zakončující František Říha – 4:1. Po hodině hry mohli hosté snížit. Po Pavelkově přesným výkopu šel sám na branku Weinhard, přízemní zakončení vytáhl Schneider na břevno, a dorážka tísněného hostující útočníka zblízka skončila na tyči. Kapličtí poté mohli několikrát své vedení zvýraznit. Divoký rozehrál roh nakrátko se Smolenem, následná Divokého střela rozvlnila jen boční síť. O chvíli později střílel z přímého kopu Nowak, přízemní pokus Pavelka vytěsnil na rohový kop. Na druhé straně Schneider vyboxoval tvrdou ránu Bauera. V polovině druhého poločasu Smolena našel ve stoprocentní příležitosti střídajícího Bártu, ten však Pavelkovu svatyni přestřelil. V 73 minutě Svoboda našel za obranou rozběhnutého Smolena, jenž zprava pronikl do vápna, křížná střela po zemi těsně minula vzdálenější tyč. Za neproměněné příelžitosti Spartakovci krátce na to pykali. Weinhard našel za obranou Radka Bauera, který přehodil vyběhnutého Schneidera a snížil na rozdíl dvou branek – 4:2. Několik minut poté mohl tentýž hráč přidat i svůj druhý gól, v šanci však bránu Spartaku přestřelil. Přesto se ještě hosté gólové korekce dočkali, když v nastaveném čase po faulu Svobody na Podskalského proměnil pokutový kop Radek Bauer – 4:3. Spartakovci si špatnou koncovkou ve druhém poločase zápas zbytečně zdramatizovali. Hostům slouží ke cti, že ani za nepřiznivého stavu nesložili zbraně a závěr zápasu zdramatizovali.

Zaslal Libor Granec

TJ Spartak Kaplice B
Filip Schneider (brankář): Do zápasu s Větřním jsme šli s jasným cílem a to vyhrát. To se nám naštěstí podařilo. Zapas jsme měli od začátku pod kontrolou, bohužel jsme zase nepromenovali šance. Ve druhem poločase jsme prostřídali a bylo to na naši hře znát, přestali jsme hrát naši hru a soupeře jsme dostali do hry a udělali jsme z toho zbytečné drama. Ale hlavní jsou 3 body.

F. Schneider [-] - J. Divoký [-] (69. M. Slanina [-] ) , F. Říha ml. [-] (58. F. Bárta [-] ) , O. Janoušek [-] , N. Popov [-] (28. M. Lhotský [-] ) , I. Presniakov [-] , T. Vávra [-] , J. Smolen [-] , T. Nowak [-] , O. Říha [-] (46. P. Dreiling [-] ) , F. Šedivý [-] (63. D. Svoboda [-] )