10.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

--

--

První soupeř, který se Strunkovicemi neprohrál. Vimperk vystřelil remízu v závěru

30

Blaník udržel neporazitelnost, ale v nastavení přišel o sérii výher.

TJ Šumavan Vimperk
Lukáš Sýs (trenér): “Po velmi nevydařeném utkání v Sousedovicích jsme doma přivítali lídra soutěže ze Strunkovic, které ještě neztratili ani bod. Věděli jsme, že máme co napravovat a to, jak kvůli našim fanouškům, tak kvůli naší psychice, která v Sousedovicích dostala hodně na frak. V prvním poločase jsme si vytvořili dvě tutovky, hosté hrozili převážně ze standardních situací, na které jsme se připravili výborně díky rozboru mého asistenta Michala Uhlíka ml., který má tyto věci pod palcem. Musím pochválit celý náš tým, všichni kluci hráli s velkým nasazením, a i když bylo vidět pár drobných chyb, tak po takovém výkonu jsou všechny zapomenuty. Výborně zahrála komplet obrana a i kluci ze zálohy si plnili perfektně defenzivní činnosti. Když už si vytvořili hosté nějaké šance, tak je svými zákroky zneškodnil náš gólman Formánek. I tak jsme bohužel čisté konto neudrželi, když skóre utkání otevřel nestárnoucí Strunkovický matador Petr Hovorka. Po velmi dobrém výkonu v druhém poločase to pro nás byla celkem studená sprcha a Strunkovičtí nás poté zamkli u naší branky a jen díky výbornému výkonu Formánka v brance, hosté skóre nezvýšili. Naštěstí jsme se z toho tlaku oklepali a převzali jsme opět otěže utkání. Na našich hráčích bylo vidět, jak moc nechtějí toto utkání prohrát a tak přišla situace jako z filmu, když v posledních vteřinách utkání vzal na sebe zodpovědnost Tomáš Koloušek, který ještě v minulé sezóně oblékal dres právě týmu od Blanice, a střelou zpoza šestnáctky tak upravil skóre na konečných 1:1. Řekl bych, že vzhledem k vývoji celého utkání je remíza spravedlivá a že početná divácká návštěva viděla pěkný fotbal s nasazením hráčů obou týmů. Před výkonem našich hráčů smekám pomyslný klobouk a chtěl bych vyzdvihnout výkon našeho brankáře Jakuba Formánka, který nás podržel svými skvělými zákroky. Příští týden hrajeme ve Čkyni, která má letos skvělou sezónu a nečeká nás tam vůbec lehké utkání. Věřím, že kluky utkání se Strunkovicemi nakopne a jedině pokud předvedeme stejné nasazení, tak můžeme ve Čkyni uspět.”

TJ Blaník Strunkovice
Václav Beneš (trenér): Utkání se nám moc nepovedlo, herně ani výsledkově. Soupeř byl na nás dobře připraven. První poločas byl z naší strany o velkém množství nepřesností,vůbec se nám nedařila kombinace .Domácí byli důrazní, dobře nás napadali a z brejků mohli dát klidně dva góly. Druhý poločas jsme se zlepšili a ujali se vedení Petrem Hovorkou,do konce utkání jsme mohli i rozhodnout,možnosti jsme na to měli,ale bohužel nedáme a soupeř v poslední minutě vyrovná. Je to škoda, ale opticky je remíza asi spravedlivá. Na obou stranách se předvedli gólmani,každý chytil minimálně dvě tutovky. My se z tohoto utkání musíme ponaučit a zvládnout konec sezóny,aby u nás byla přes zimu spokojenost.

J. Formánek [-] - A. Kliment [-] , O. Rod [-] , J. Čech [-] , O. Málek [-] , L. Vintr [-] , J. Uhlík [-] , T. Koloušek [-] , V. Pankratz [-] (77. P. Benda [-] ) , R. Vojta [-] , J. Formánek [-]

Z. Vojtíšek [-] - J. Nosek [-] (88. A. Kašpar [-] ) , D. Zoubek [-] , P. Beneš [-] , P. Hovorka [-] , R. Žurek [-] , K. Pícha [-] , S. Pravda [-] (51. M. Honomichl [-] ) , J. Žurek [-] , J. Funda [-] , M. Dvořák [-]

ŽK: 40. V. Pankratz , 93. P. Benda - 92. M. Honomichl .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: Tauber Lukáš - PETRIČÁK Daniel, MROSKO Tomáš.