16.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2022-2023

--

--

--

--

Kralovice zaváhaly a opustily první příčku, Křimice obraly půlmistra i podruhé v sezóně

17

Křimice v neděli odpoledne nemuseli do Kralovic, nýbrž do Horní Břízy, kde mají Kralovice dočasný azyl. Na místní nepříliš velké umělce se střetly dva týmy, které si v létě body rorzdělily. Posílené Křimice nyní dokonce zvítězily, a v této sezóně tak obraly Kralovice i podruhé.

Křimice byly od první minuty aktivnějším týmem, hráli v aktivním bloku a poctivě narušovali rozehrávku Kralovic. Z toho pramenila spousta rohových kopů a standardních situací. Po čtvrt hodině hry se osmělily také Kralovice, za které hrozil především Kulhánek. Neprostupnou obranu Křimic ale ani on, ani žádný z jeho spoluhráčů nepřekonali. Ve 35. minutě se poprvé měnilo skóre. Kapitán hostů Jakub Szedmák nacentroval od rohové praporku přímo na nohu zimní posily Jakuba Křehlíka, který střelou do pravé šibenice poslal hosty do vedení. Do kabin šly tedy jako vedoucí tým hostující Křimice.

Ambiciózní Kralovice určitě nechtěly vstoupit do jarní části sezóny porážkou, proto do druhé půle vstoupili aktivně. Útočily hlavně po křídelních prostorech, obrana Křimic ale zůstala pevná a nástupu Kralovic aktivně vzdorovala. A co víc, Křimice své vedení dokonce navýšily. V 54. minutě Křimice udeřily znovu po rohovém kopu. Tentokrát z levé strany centroval Jiří Šmolc, rovněž nováček v týmu Křimic. Lukáš Čejka pak prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Kralovice po gólu na 0:2 vystřídaly 3 hráče a vrhly vše do útoku. Tím se samozřejmě tvořila okénka v obraně půlmistra, čehož jednou dokonce i hosté využily. Vstřelenou branku a radost zní brzy překazil zvednutý praporek pomezního rozhodčího. Kralovice branku vstřelily také. Postaral se o ní střídající Ondřej Hurt. Padla ale až v 88. minutě, a to už Kralovicím žádný čas na zremizování výsledku nezbyl. Křimice tak možná překvapivě obraly Kralovice o všechny body. Tým ze severu plzeňska se tak nevrátil na první pozici, na kterém je už v sobotu odpoledne vystřídala Sušice

FC Křimice
Jakub Szedmák, hráč: Budu se po podzimu opakovat, ale zápasy s Kralovicemi jsou o důrazu, nasazení a fotbalovosti, ovšem bez záludností a v duchu FairPlay. Ne jinak tomu bylo i na rozměrově menší umělé trávě v Horní Bříze. Vyrovnané utkání, kdy se v zápase střídala aktivita obou celků. My jsme dobře aktivně bránili a dokázali místy Kralovice dostat pod tlak. Z toho pramenily rohové kopy a po dvou takových jsme vstřelili oba naše góly. Děkuji všem hráčům, včetně náhradníků a realizačního týmu za poctivý týmový výkon, díky kterému jsme byli odměněni 3 body. Kralovicím přeji, ať se jim daří a úspěšně se poperou o postup.