22.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Souboj pravdy svazoval nohy

9

Soubojem o šest bodů byl nedělní zápas dvou sestupem ohrožených týmů - SK Křičeň se Sokolem Roveň. Více šancí měli domácí, i tak ovšem zápas svou kvalitou odpovídal nevlídnému počasí. Kanonýr domácích Daniel Biath se vrátil po dvouzápasové absenci (tříslo), jeho gólový příspěvek však na víc než na remízu 1:1 nestačil.

Domácí za to vzali jen dvacet minut

V sestavě s navrátilcem Danielem Biathem, který i přes nedoléčené tříslo nastoupil v důležitém záchranářském utkání, za to Křičeň vzala ze správného konce. Prvních dvacet minut se hrálo prakticky na jednu branku, tu Roveňskou.

Tlak domácích vyvrcholil v 19.minutě, kdy Kuric vyslal do vápna povedený centr levačkou. Ten si našel Biath a netradičně hlavou svůj tým do vedení - 1:0.

Kdo čekal, že budou domácí nadále tlačit na pilu s cílem zvýšit náskok, zmýlil se. Domácí nepochopitelně předali otěže aktivity hostujícímu celku a byli za to po zásluze potrestáni.

Ve 43.minutě napřáhl z velké dálky Pekárek a překvapil gólmana Štěpánka - 1:1.

Abbrentovi chyběly milimetry

Do druhého poločasu už nedoléčený Biath nenastoupil a v sestavě ho nahradil Abbrent.

Hostující Roveň byla spokojená s bodem a nikam se nehnala. Převaha domácích zase vyznívala jalově - ubylo šancí, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky.

Filip Abbrent se snažil kanonýra Křičně nahradit a byl to právě on, kdo měl na kopačce dvě největší šance.

V 70.minutě chyběly milimetry, jeho střela orazítkovala tyč. O pár minut minut později už bylo těch milimetrů více při střele vedle.

Remíza 1:1 asi nejvíce potěšila příznivce SK Býšť.

SK Křičeň
Daniel Biath, útočník: "Důležitý zápas pro oba týmy. Bohužel stejně jako bylo hrozné počasí, tak i zápas moc krásy nepobral. Takhle se o záchranu nehraje!!!"