19.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Vesnické derby pro Mikulovice

7

V rámci 19. kola se utkali dva rivalové Mikulovice a Ostřešany. Dvě vesnice kousek od Chrudimi dělí od sebe ani ne pět kilometrů a právě tento fakt přidává vždy vzájemnému utkání ještě více atraktivity a kouzla. Fanoušci obou týmu se v krásném slunečném odpoledni fotbalem bavili, avšak domácí po zápase odcházeli určitě spokojenější.

Vyrovnaný poločas rozsekl Kříž

Oba týmy vstupovali do zápasu s respektem a nechtěli udělat zbytečnou chybu.

O trochu aktivnější byli domácí, kterým se podařilo ve 25. minutě vstřelit úvodní branku zápasu.

Centr z půlky hriště si našel Kříž a střelou z druhé poslal míč do sítě - 1:0.

Stav zápasu se už nezměnil a tak tedy po prvním poločase odcházeli oba tábory tam, kam mají. Hráči do šaten a fanoušci na klobásu a pivo.

Aktivnější domácí si druhou půli pohlídali

Do druhého poločasu vstupovaly oba týmy s jasným cílem. Mikulovice si chtěly zápas pojistit a přidat tak nějakou tu branku a Ostřesany chtěly vyrovnat a pak určitě zápas zlomit na svou stranu.

V 54. minutě k tomu hosté nebyli daleko, střela z přímého kopu však trefila jen horní konstrukci branky.

V 68. minutě domácí rychlík Plesigner unikl za obranu a přihrávkou před branku z brankové čáry trefil dobře postaveného Kříže a domácí se tak mohli radovat ze šťastného gólu na 2:0.

O dvě minuty později mohli domácí svůj náskok navýšit, ale střela aktivního Kříže minula tyč o pár centimetrů.

V 75. minutě Plesigner překonal obránce i brankáře střelou z malého vápna na protější tyč a zvýšil tak na pohodlný náskok - 3:0.

Jeho gól byl poslední, co se v zápase stalo a tak se z vítězství radovali domácí.

SK-1.FC Mikulovice
Martin Karlík, sekretář: "V dnešním derby vynikl zejména domácí brankář Těšínský, který několikrát zlikvidoval šanci velmi dobrému Křivkovi. Výtečnou koncovku dnes prokázal Kříž, hlavně díky němu dnes mohou Mikulovice slavit."

O. Těšínský [-] - P. Štěpán [-] (82. J. Dynter [-] ) , P. Nováček [-] (66. F. Červenka [-] ) , J. Plesinger [-] (79. V. Bříza [-] ) , J. Kříž [-] , R. Stefanov [-] , L. Václavek [-] (87. J. Winkler [-] ) , T. Karlík ml. [-] (75. V. Novotný [-] ) , J. Hyxa [-] , L. Křivka [-] , J. Vencl [-]