17.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Mikulovice nedokázaly navázat na výhru v minulém zápase

2

V 16. kole Okresního přeboru můžů hosté ze Srchu zavítali na půdu Mikulovic, které ve svém minulém domácím zápase zaznamenali překvapivou výhru 3:0 a doufali, že se jim podaří potrápit i Srch.

Domácí zaspali začátek

Už ve 2. minutě se za obranu domácích dostal po příhrávce Kopeckého jeden z domácích útočníků a ten cenroval do pokutového území na volného Mičjana a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Ve 14. minutě se znovu po příhrávce Kopeckého dostal do šance Mičjan, gólman domácích Červenka však střelu pohotově vyrazil.

První šance Mikulovic přisla až v 16. minutě, kdy se po individuální akci dostal za obranu Plesingner, jeho střela však těsně minula tyč.

Ve 22. minutě se ke střela dostal hostující Pavel Kuchta a jeho střela vymetla všechny pavučinky ze šibenice branky Filipa Červenky.

Ve 37. minutě se do šance dostal znovu Srch, tentokrát však střela záložníka minula levou tyč o pár centimentrů.

Aktivnější hosté dostali ještě šanci na zvýšení v 44. minutě, z přímého kopu však míč minul pravou tyč, gólman stál jak přikovaný.

Mikulovice spoléhaly jen na brejky a nakopávané míče a tak se celkem oprávněně šlo do šaten za stavu 0:2.

Domácí pookřáli na otočku to však nestačilo

Mikulovice vstupovaly do druhého poločasu s jasným cílem, zlepšit pohyb a minimálně dorovnat zápas.

V 66. minutě se dostaly do první velké šance, střela však orazítkovala jen břevno.

V 69. minutě se dostal do šance Nováček, jeho střelu vykopával hostující obránce na brankové čáře, následující dorážka minula pravou tyč jen o kousek.

Zlepšená hra domácích přinesla přímý kop, zakroucená střela z něj však gól nepřinesla.

V 76. minutě se připoměli také hosté, Maivald utekl za obranu a vystřelil, jeho střelu vyrazil gólman, k dorážce se dostal jestě Najman ta se mu však hrubě nepovedla.

V 82. minutě trenér domácích rozčarován z výkonu domácích a tak nařizuje ještě větší tlak.

V 90 minutě celý zápas ukončil Tomáš Najman, krásnou umístěnou střelou na 3:0.

Hosté museli být s výsledkem spokojeni, avšak jejich výkon v druhém poločasu nebyl tím co by si urcitě představovali.

SK-1.FC Mikulovice
Pan Papoušek, předseda klubu: ‚‚Prospali jsme začátek a na těžkém terénu se nám těžko hrálo, na začátku zápasu jsem si chtěl zapálit cigaretu, ale při pohledu na první minutu zápasu jsem si tak akorát málem zapálil ruce‘‘

F. Červenka [-] - V. Novotný [-] (46. P. Nováček [-] ) , P. Štěpán [-] (73. T. Soukup [-] ) , J. Vencl [-] (58. P. Vencl [-] ) , T. Karlík ml. [-] , J. Hyxa [-] , R. Stefanov [-] , J. Plesinger [-] , J. Kříž [-] , L. Křivka [-] , L. Václavek [-] (77. T. Svoboda [-] )