24.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

--

--

Lásenice ukončila čekání na tři body, po divokém prvním poločase porazila Staré Hobzí

18

24. kolo Okresního přeboru pokračovalo v Lásenici, kam se vydalo Staré Hobzí. Aktivnější byli po většinu střetnutí domácí, kteří soupeře přetlačili poměrem 2:1. Skóre otevřel ve 28. minutě Štibich. Deset minut před koncem prvního poločasu vyrovnal Fiala a zdálo se, že body se budou dělit. Domácí celek ale nakonec spasil v 78. minutě nejlepší střelec týmu Jan Demeter.

TJ Rapid Lásenice
Petr Boček: Ze zápasu s Hobzím jsme měli respekt, protože tento soupeř se na jaře velmi zvedl a posunul se výrazně v tabulce. Utkání hodně ovlivnila 13. minuta, kdy propadla hostující obrana a do úniku se dostali oba naši útočníci Šperl s Demeterem a Zejda hasil situaci za cenu faulu na prvně jmenovaného a tím červené karty. Nehrál se moc pohledný fotbal, my jsme měli více šancí, ale především Honza Demeter ukazoval, proč není v tabulce střelců výše. No a přišel trest v podobě dalekonosné střely, která překvapila dorostence Tomaschka v naší bráně. Dále jsme byli aktivnější, Hobzí se snažilo kvalitně bránit a dostávat se do protiútoků, nebezpečný byl především Veverka. My jsme využili rychlou akci po levé straně, kdy Šperl nabídl míč Fialovi, který zaznamenal svůj první gól v našem dresu. Naše trápení se vstřelením další branky trvalo až do 78. minuty, kdy se konečně z asi pátého samostatného nájezdu prosadil kličkou brankáři a střelou do prázdné náš největší bojovník Demeter.

J. Tomaschko [-] - D. Vacek [-] , M. Šperl [-] , P. Biernat [-] , J. Demeter [-] , P. Medek [-] , P. Janeček [-] , J. Kandl [-] , P. Boček [-] , M. Pospíšil [-] , L. Punda [-]