16.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2022-2023

--

Stráž slaví hubenou výhru proti Lodhéřovu, z penalty rozhodl Chovítek

65. B. Chovítek (p.)
20

Fotbalisté Stráže zvítězili v 16. kole Okresního přeboru na domácím hřišti proti Lodhéřovu 1:0 a v tabulce dál drží první místo. Jediný gól zápasu vstřelil z penalty dvacetpět minut před koncem Břestislav Chovítek. Lídr tabulky neprohrál ani ve druhém jarním zápase.

První poločas skončil bez branek

V pátek se Stráži podařilo dotáhnout přestup Vojtěcha Kaštánka a tak momentálně disponují širokým a kvalitním kádrem. Což se jim hned v tomto zápase hodilo, když z rozcvičky odkulhal Jakub Kalvas a ve 20. minutě po ostrém zákroku odstoupil Šimon Melichar s tržnou ránou na kotníku. Hosté přijeli s defenzivní taktikou, skvěle dirigováni oběma stopery. Přesto si domácí jen za první poločas vytvořili čtyři tutovky sami před golmanem, ale jejich zakončení bylo žalostné. Stejně tak i finální a předfinální přihrávky postrádaly kvalitu, a tak z brankáře hostí začali dělat hvězdu utkání.

Jedinou branku zápasu vstřelil Chovítek

Do druhé půle domácí prostřídali a nebýt pár nesmyslů, tak se hosté nedostali za půlku. Žel Bohu se ve finální fázi neskutečně trápili a když už si dali jakžtakž kloudnou finálku, tak vyhořeli na golmanovi hostí. Zachránila je až penalta (jak uznali i kluci z Lodhéřova, tak jasná) za faul, kterou s přehledem proměnil Břetislav Chovítek. Pak už se jen dotrápili ke třem bodům. Na druhou stranu, i utrápené tři body jsou pořád tři body. Lodhéřov hrál sympaticky, bojoval, rozhodně má svou kvalitu. Příští sobotu čeká Stráž rozjetý Strmilov na jeho hřišti. V zápase určitě nebudou v roli favorita, ale i tak pevně věří, že se do soboty zlepší na posledních dvaceti metrech a ze Strmilova nějaký bodík přivezou.

Autor: Vladimír Vrána