26.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

28. J. Ketzer , 33. A. Bujok , 35. T. Hozman , 42. L. Novotný (vl.) , 55. F. Zitta (p.) , 64. A. Bujok , 75. F. Zitta (p.) , 87. F. Zitta - 27. M. Předota
18

Těžký úkol čekal na hráče Husince v sobotním duelu, ve kterém zamířil Slavoj bojovat o záchranu do Vacova

Úvodní branka nepomohla

Vacov byl od první minuty lepším týmem, ale jak už do bývá, Husinec pevně bránil a vyrážel do nebezpečných brejků. Plán Slavoje navíc ve 27. minutě dostal bonusový bod, když se hosté dostali po brance Předoty do vedení. Tím ale veškerá snaha hostů skončila. Hned z rozehrávky totiž vyrovnal Ketzer a po půl hodině hry rozjeli domácí kolotoč, ve kterém se trefil Bujok, Hozman a konečný poločasový výsledek 4-1 stanovil vlastní brankou Novotný. Slavoj tak čekal těžký druhý poločas.

Osmička

Druhý poločas pokračoval v nastoleném řádu a v 55. minutě to bylo už 5-1, když se z penalty prosadil Zitta. Na jeho branku navázal po hodině hry Bujok a poté už se prosazoval pouze Zitta. Hráč s desítkou na zádech nejprve proměnil v 75. minutě i druhou penaltu a tři minuty před koncem stanovil konečný výsledek zápasu na 8-1. Vacov si tak připsal další tři body do tabulky a definitivně poslal Husinec na sestup.