17.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

Březí přetlačilo Cehnice

23

Po prohře v Bělčicích chtěl nováček z Vlachova Březí opět naplno bodovat v domácím zápase s Cehnicemi.

Rychlá branka Hubáčka

Na podzim přinesl vzájemný duel těchto soupeřů nejgólovější zápas celé soutěže, když Cehnice zvítězily 7-5. I tentokrát se prosadili první hráči Vlachova Březí. Bízek posunul na Toncara, který nacentroval z levé strany míč do vápna, kde na zadní tyči zavíral Hubáček a poslal domácí do vedení už v 6. minutě. Pak se ze hry vytratila fotbalovost a týmy se praly spíš o územní převahu. Za zmínku stojí pouze rána Hojdekra těsně mimo po přihrávce Toncara, nebezpečné průchody obranou rychlonohého Šebesty, který ale nedokázal ani jednou pořádně ohrozit brankáře domácích, a když se neujal ani přímý kop hostů, skončil poločas těsným vedením domácích.

Šancí mnoho, branka nikoliv

Druhý poločas přinesl od první minuty tlak domácích. Nejprve Bízkovu ránu vytáhl brankář Prokeš na roh a další ránu Hojdekra z otočky vytáhl stejnou nohou mimo tři tyče. Poté domácí dostali jedinečnou možnost vyrovnat, když hostující Martínek fauloval domácího Martínka ve vápně a sudí nařídil pokutový kop. Ten ale domácí Hubáček zahodil a vyprášil pouze rukavice Prokeše. Šestapadesátiletý brankář držel hosty ve hře a jeho zákroky někdy až překvapili. Hosté si ale v útoku nic nevytvořily a domácí brankář Kouba byl skoro bez práce. Domácí tak dokázali duel s hosty z Cehnic vyhrát a slaví tak tři body po výsledku 1-0.

FC Vlachovo Březí
FB FCVB: Jako na podzim v Cehnicích, jsme se i v tomto zápase rychle ujali vedení zásluhou Hubáčka. Hosté dokázali naší obranu trápit pouze rychlostí jednoho hráče a tak první půle neměla s fotbalem po vstřelené brance nic moc společného. Druhý poločas kluci dostali Cehnice pod tlak, ale nedokázali vstřelit tíženou druhou branku. Kluci nechali vyniknout šestapadesátiletého brankáře hostů, ale mrzet je to nemuselo, protože hosté byli v útoku prakticky nuloví. V nových dresech tedy za tři body.

J. Kouba [-] - A. Kravčenko [-] (53. V. Kautman [-] ) , R. Kalčík [-] , M. Kukla [-] , F. Daniel [-] , J. Toncar [-] , J. Hubáček [-] , Š. Kužvart [-] , L. Martínek [-] (69. R. Lauda [-] ) , M. Hojdekr [-] , J. Bízek [-]