16.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Hoštice nadělily Husinci osmičku

13. M. Wágner (p.) - 10. K. Heřman , 25. V. Dohonyi (p.) , 27. J. Kuncl , 38. V. Křivanec , 71. V. Křivanec , 79. R. Květoň , 85. R. Květoň , 87. P. Hlava
22

Po kontumaci kvůli nedoražení do Sousedovic na zápas čekal Husinec domácí duel, na který se už Slavoj dokázal sejít. Husinec čekal souboj se Střelskými Hošticemi, které v minulém kole doma porazily mladý tým Tatranu.

Hoštice v laufu

Povzbuzeni domácí výhrou se hosté jako první prosadili i v zápase v Husinci. Po deseti minutách napřáhl Heřman k dalekonosné střele, která skončila v síti. Domácí sice rychle srovnali z penalty zásluhou Wágnera, ale to bylo všechno z jejich strany. Hosté totiž dostali též možnost ve 25. minutě kopat penaltu a stejně jako domácí jí proměnili, když Dohonyi nedal Vášovi v brance šanci a za další dvě minuty to bylo po autovém vhazování už o dvě branky, když se prosadil Kuncl. Demolice v první půli skončila nakonec 4-1 z pohledu hostí, protože se ještě dokázal prosadit střídající Křivanec, který se prosadil po jedné minutě strávené na hřišti.

Potupná osmička

Střelec poslední branky v první půli otevřel brankový účet ve druhém poločase na kraji 71. minuty, když usměrnil do branky přímy kop Květoně. Šestou a sedmou branku přidala pro hosty právě zimní posila Květoň a všechno uzavřel, i díky neproměněné druhé penaltě domácích, osmou branku Hlava. Husinec tak doma neobstál a vyfasoval osmičku od Hoštic.

TJ Sokol Střelské Hoštice
Michal Kokrda - kapitán: Do Husince jsme odjížděli s vidinou bodovat a vedení nám zajistila střela Heřmana za vápnem. Domácí vyrovnali z penalty nařízené přísně po vzdušném souboji našeho gólmana s domácím útočníkem. Pokutový kop jsme měli možnost zahrávat po faulu na Hlavu také a Dohonyi se nemýlil. Na 3:1 zvýšil Kuncl a po minutě pobytu na hřišti se prosadil Křivanec. Do kabin se odcházelo za stavu 1:4. Ve druhém poločase se nehrál moc pohledný fotbal. V dalším kole přivítáme Chelčice