22.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

Lukáš Fučík hattrickem sestřelil Kaplici B

38. L. Fučík , 80. J. Cifreund (p.) , 85. L. Fučík , 89. L. Fučík
21

Kaplická rezerva se v chladné květnové sobotě představila ve Chvalšinách.

Domácím zatrnulo hned v první minutě, kdy zkušený Motz poslal malou domů mimo dosah vybíhajícího brankáře Cáby a byl nakonec hodně rád, že míč se prokutálel kolem levé tyče. Domácí zahrozili v minutě osmé, kdy si přetažený centr z pravé strany ve vápně zpracoval Rychtář, ale jeho křížný pokus mnul vzdálenější pravou tyč. Příliš fotbalových akcí k vidění nebylo. Kapličtí o sobě dali vědět v minutě devatenácté, kdy zatáhl míč po levé straně Slanina, před brankou našel Bártu, který z otočky mířil k bližší tyči, Cába byl pozorný a míč vyrazil na rohový kop. Chvalšinští kontrovali o dvě minuty později, kdy po akci Fučíka z pravé strany a zpětné přihrávce poslal míč z dobré střelecké pozice kapitán Michal Postl vysoko nad bránu Spartaku. Po půlhodině se takříkajíc lámal chleba. Nejprve šance hostů. Svoboda z pravé strany poslal do vápna dlouhou přihrávku po zemi, Bárta zakončoval pohotově zprvní po zemi, těsně minul, když rozvlnil pouze boční síť. Na druhé straně byl na konci rychlého protiútoku Lamač, střílel po zemi, gólman Bílý byl pozorný. Zlomová pak byla osmatřicátá minuta střetnutí. V ní rozjeli hosté akci, kdy Fejtek našel na levé straně Popova, který pronikl do vápna, zpětnou přihrávkou našel právě Jana Fejtka, jehož zakončení se otřelo o tyč. V té samé minutě naopak Spartakovci inkasovali. Nepovedenou malou domů Lhotského vystihl Lukáš Fučík, a samostatný nájezd zakončil blafákem – 1:0. Tímto výsledkem skončil i celý první poločas. V úvodu druhého poločasu si týmy vyměnily pozdravy. Nejprve křížný pokus domácího Jakuba Decarliho, který se mezi tři kaplické tyče nevešel. Na opačné straně hřiště Vávra našel ve vápně Bártu, ten se dokázal uvolnit, ale střele chyběla větší razance i přesnost. Poté se dlouhé minuty hrálo mezi oběma šestnáctkami. Až čtvrthodinu před koncem po brejku byl v gólové šanci střídající Klíma, křížný pokus stačil bílý vyrazit a dorážející Lamač poslal balón jen do rukavic kaplického gólmana. O tři minuty později našel kaplický Fejtek za obranou vlevo nabíhajícího Presniakova, který pronikl do vápna, střílel po zemi na bližší tyč, Cába vyrazil jeho pokus na rohový kop. Deset minut před koncem po špatné rozehrávce Lhotského se domácí dostali snadno k balónu, Fučíka ve stoprocentní příležitosti Bílý vychytal, ale akce pokračovala, bránící Paťha ve vápně fauloval Fučíka a pískala se penalta a Jakub Cifreund navýšil vedení Chvalšin – 2:0. V 85 minutě pak Lukáš Fučík využil otevřené kaplické obrany k tomu, aby se obtočil kolem bránícího Lhotského, namířil si to do vápna a střelou po zemi překonal Bílého potřetí – 3:0. Krátce před koncem pak v domácí šestnáctce fauloval bránící Motz Svobodu a penalta se pískala i ve prospěch hostů. K jejímu provedení se postavil Jan Fejtek, gólman Cába stranu vystihl a míč vyrazil. Navíc tím založil rychlý kontr do otevřené kaplické obrany, čehož využil rychlonohý Lukáš Fučík ke zkompletování svého hattricku – 4:0. Chvalšinští v důležitém utkání brali všechny tři body. Kapličtí mohou litovat neproměněných příležitostí.