19.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

--

Sedlec doma zkolaboval

15. M. Pešek , 22. J. Koch (p.) , 43. J. Koch (p.) - 45. M. Kučera , 57. F. Zimek , 64. S. Šálek , 74. S. Šálek , 79. M. Blumtritt
20

Zápas předposledního a posledního celku tabulky byl na programu 19. kola soutěže. Sedlec přivítal fotbalisty z Velešína. Domácí měli jasný cíl, zvítězit a v boji o záchranu tak ještě vytvořit tlak na celky před sebou. Sedlec počítal některé ztráty do sestavy, když navíc ve stejný čas hrálo i B mužstvo, zůstali tak na lavičce náhradníků pouze dva hráči.

V úvodu utkání zahrávali hosté několik rohových kopů, ale nebezpečí z nich nehrozilo. Poté se osmělili i domácí a po standardní situaci v 15. minutě šli do vedení. Na přesný Reitingerův centr si naběhl Martin Pešek a hlavou nedal brankáři šanci 1:0. V minutě 22. se kopala penalta. Sedlecký Samohejl byl jasně podražen v pokutovém území. K zahrání pokutového kopu se postavil tradiční exekutor Jiří Koch a i tentokrát byl úspěšný, když si počkal na pohyb brankáře – 2:0. Ve 43. minutě byla k vidění další penalta, opět pro domácí, to když byl faulován útočník David Reindl. Po druhé v zápase se k penaltě postavil Jiří Koch a nechytatelnou ranou k pravé tyčce poslal domácí do tříbrankového vedení.  Sedlec poté nedokázal toto vedení udržet do poločasu. V 45. minutě měli domácí možnost zahrávání standardní situace, ale míč se po nepřesné přihrávce v rohu hřiště dostal rychle no velešínské kopačky, přišel dlouhý centr na rychlonohého Šálka, který naservíroval míč před prázdnou branku Martinu Kučerovi – 3:1. Touto brankou skončil poločas a dodal hostům možnost s utkáním něco udělat.

Ve druhém poločase předvedli hosté dokonalý obrat. Sedlec zcela odešel a na hřišti zůstalo pouze jedno družstvo. V 57. minutě rozehrál Stanislav Šálek volný přímý kop nahrávkou do strany na nekrytého Františka Zimka a ten střelou na vzdálenější tyč snížil na 3:2. Hosté se dál tlačili do útoku, v 64. minutě Stanislav Šálek střelou o tyč srovnal stav zápasu na 3:3. V 74. minutě Velešínští otočili skóre ve svůj prospěch, nejlepší hráč utkání Stanislav Šálek poslal svou střelu přesně k pravé tyčce domácí branky 3:4. Sedlec byl jako opařený, nedostal se vůbec k ničemu a neměl sílu ani na vyrovnání stavu. V 79. minutě dal brankou tečku zápasu hostující Matěj Blumtritt, po sedlecké ztrátě balonu ve středu hřiště, předvedl pěknou střelu z hranice pokutového území – 3:5. Velešín tak dokázal utkání otočit a zvítězit.

Zdroj: sksedlec.cz