22.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Strunkovice udolaly Novou Ves, ta se po odvolané penaltě z nastavení zlobí

28

Domácí zvládli díky hubené výhře další duel a drží se na dostřel vedoucímu duu. Blaník tak neřekl poslední slovo! V závěru utkání ale pořádně gradovaly emoce poté, co rozhodčí odvolal po značné prodlevě penaltu nařízenou ve prospěch hostujícího celku.

V prvním poločase Nová Ves ukázala, že se soupeře nebojí. Vypracovala si i dvě příležitosti ke skórování. Procházkův obstřel ale zlikvidoval Vojtíšek, Táborský zase po zpětné přihrávce nedokázal z úrovně penalty proměnit zpětnou přihrávku, míč mu na poslední chvíli skočil přes nohu. Domácí na svou příležitost čekali, nepodařilo se jim získat územní převahu.

Favorit se ve druhém poločase probral, zrychlil svou hru a hosté začali mít velké problémy. V 81. minutě přišla jediná branka zápasu, kdy se ukázalo, jak je důležité míti Žurka. Domácí kanonýr stihl až část druhé půle, ale svou šanci v zápase využil a zařídil domácím barvám tři body. To ale nemuselo platit, kdyby sudí Jarolím neodvolal pokutový kop nařízený v nastavení zápasu.

TJ Blaník Strunkovice
Miroslav Mottl (předseda klubu): Blaník dosáhl na tři body po těžkém boji a rozhodl R.Žurek, který nastoupil až v 60. minutě. Hosté předvedli dobrý snaživý taktický výkon a zvláště Táborský se snažil svými průnikovými nahrávkami vytvořit šanci. Ovšem domácí obrana, která obdržela pouze 14 branek, to nedovolila. A.Kadlec nastřelil tyč a mnoho jiných šancí nebylo a tak rozhodla jediná branka, kterou diváci náležitě oslavili....

TJ Nová Ves u ČB
Radomil Procházka (trenér): Z tohoto zápasu na hřišti jednoho z favoritů na postup do krajského přeboru jsem měl výborný pocit až do 93. minuty, ale k tomu se dostanu. Čekal nás opravdu obtížný soupeř, myslím si, že jsme se na něj dobře připravili. První poločas jsme byli určitě lepším týmem, vypracovali jsme si dvě šance. Druhý poločas už byl o něčem jiném. Domácí začali rychle kombinovat, donutili nás přitlačit se k vápnu. Hráli dobře, bylo znát, že mají sílu. Odolávali jsme, vyráželi do rychlých protiútoků, které jsme ale řešili špatně. Velká škoda, že takové situace nedotáhneme do konce, abychom se venku také někdy dostali do vedení. Střídající Žurek je jedním z nejlepších fotbalistů v soutěži co se týče zakončení. Co přišel na hřiště, měl jednu šanci a zakončil ji bravurně. Domácí pak nastřelili tyč, byli ve druhé půli lepší, my se bránili jen za cenu odkopů. A pak přišla ona 93. minuta. Nikdy jsem něco podobného nezažil, a to jsem u fotbalu už pomalu 40 let. Dostali jsme se v nastavení do rychlého brejku, centr do vápna byl sražen podle nás rukou domácího stopera. Možná šlo o hraniční zákrok, ale rozhodčí odpískal penaltu a dostali jsme šanci na vyrovnání. Když si Ivo Táborský postavil míč, přiběhli k pomeznímu čtyři hráči domácích, začali s ním diskutovat, pomezní si pak zavolal hlavního k sobě a ten záhy pokutový kop odvolal a odpískal konec. Nejsem pravidlový expert, ale písknout pokutový kop a za minutu ho po pokynu pomezního odvolat, to jsem ještě neviděl. Tomuhle prostě nerozumím. Svému mužstvu musím jen poděkovat. Devadesát minut dřete, skluzujete, bojujete jak lvi, mužstvo se semklo a makalo, v 93. minutě dostalo šanci a bohužel, záhy ji ztratíte..."

Z. Vojtíšek [-] - V. Páník [-] , J. Nosek [-] (61. R. Žurek [-] ) , K. Pícha [-] , P. Hovorka [-] , T. Koloušek [-] (90. J. Brych [-] ) , S. Pravda [-] , J. Žurek [-] , F. Funda [-] , A. Kadlec [-] , M. Dvořák [-]

J. Hošna [-] - I. Táborský [-] , A. Trejbal [-] , V. Neumann ml. [-] (87. M. Vodák [-] ) , P. Graman [-] (56. V. Flenko [-] ) , Z. Holý [-] , R. Procházka [-] , P. Boháč [-] , T. Novák [-] , D. Pech [-] , M. Žoček [-]

ŽK: 48. P. Hovorka - 19. P. Boháč , 84. A. Trejbal , 84. I. Táborský .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Jarolím Jiří - VOTAVA Pavel, VALEŠ Radek.