16.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

Hlízov na konec sezóny nadělil Lysé pět branek!

66. M. Jilemnický , 71. M. Puk , 80. M. Puk , 86. M. Puk , 90. M. Puk - 83. T. Kříž
7

Poslední kolo sezóny nám obstaralo bitvu mezi dvěma tými, kterým již šlo jen o finální umístění. Lysá si v minulém kole zajistila jistotu setrvání v soutěži a Hlízov by si výhrou zajistil konec ročníku na 5. příčce.

Bez branek

Úvod utkání nám nabídl poměrně vyrovnanou hru, která splňovala parametry posledního soutěžního utkání, kdy ani jednomu celku o moc nejde. Ovšem více aktivní byl během prvního dějství Hlízov, který udával tempo hry, ale problémem byla tvorba šancí, jelikož ani jeden celek se k vyloženým brankovým možnostem nedostával a hrálo se spíše mezi po pokutová území.

Tato skutečnost tedy zapříčinila to, že se hráči rozešli na poločasovou pauzu za stavu 0:0.

Závěrečná přestřelka

Druhá půle byla poměrně rozdílná, jelikož důležitým momentem byla 66. minuta, kdy vstřelil první branku tohoto střetnutí Jilemnický, který poslal domácí do vedení 1:0.

Tato branka hosty z Lysé zlomila a utkání, která vypadalo jako remízové bylo rázem během pár minut ukončené, jelikož v 71. minutě přidal další branku Puk a tentýž hráč se prosadil i v 80. minutě.

V 83. minutě se oslovo přihlásili i hosté a Tomáš Kříž dokázal snížit na 3:1, čímž dodal Lysé ještě maličkou naději na úpravu výsledku.

Hotovo pak bylo v 86. minutě, kdy Martin Puk zkompletoval hattrick a rozhodl o vítězi tohoto utkání.

Právě Puk se stihl prosadit ještě jednou a v 90. minutě stanovil konečný výsledek 5:1.

FK Slovan Lysá
Matěj Brabec: Dnes se to na závěr sezóny nepovedlo, ale výsledek neopovídá předvedené hře. Byl to spíše remízový zápas, ale první gól nás zlomil a už jsme dnes neměli sílu na zvrat a soupeř byl v závěru utkání velmi produktivní.

Počet diváků: 55. Rozhodčí: Petýrek Václav - ŠPAČEK Jaroslav, ŠESTOŘÁD Jakub.